SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook walczy z fałszywymi kontami. 2,2 mld profili usuniętych w trzy miesiące

Facebook podał statystyki dotyczące walki ze zjawiskiem zakładania w serwisie fałszywych kont, które często są wykorzystywane do nielegalnej działalności. W I kwartale 2019 roku z Facebooka usunięto 2,2 mld fikcyjnych profili, o miliard więcej niż w poprzednim kwartale.

Article

To pierwszy przypadek gdy Facebook zdradza dokładniejsze dane dotyczące walki ze zjawiskiem zakładania w serwisie fałszywych kont. Jest to nie tylko niezgodne z regulaminem Facebooka, fikcyjne profile są też często wykorzystywane do prowadzenia różnych form nielegalnej działalności, m.in. rozsyłania spamu, dystrybucji fake newsów i mowy nienawiści, czy oszustw.

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez Facebook na firmowej stronie w I kwartale 2019 r. serwis usunął 2,2 mld fałszywych kont.

Facebook podkreśla że to znaczący wzrost, bowiem w ostatnim kwartale 2018 r. zostało zlikwidowanych jedynie 1,2 mld fikcyjnych profili. Ze statystyk wynika że walka z fałszywymi kontami narasta lawinowo – w okresie od lipca do września ub.r. zamknięto 754 mln kont, zaś kwartał wcześniej – 800,4 mln.

Facebook zaznacza że większość fikcyjnych profili została wychwycona przez algorytmy serwisu w ciągu zaledwie kilku minut od ich założenia i zablokowana jeszcze zanim konta te zostały napotkane przez użytkowników platformy.

Przy okazji danych związanych z fałszywymi profilami FB podał też po raz pierwszy liczby dotyczące przypadków, w których konkretne treści opublikowane przez użytkowników zostały zablokowane, a później przywrócone i stały się ponownie widoczne.

W I kwartale br. użytkownicy 20,8 mln razy odwołali się od decyzji o zablokowaniu treści uznanych przez serwis za spam. W przypadku 5,7 mln wniosków zostały one uwzględnione, w sumie zaś przywrócono 44,2 mln treści. Facebook zaznacza że ta ostatnia liczba dotyczy wszystkich przywróconych materiałów, a więc także takich które powróciły do serwisu bez interwencji ze strony użytkowników.

W raportowanym okresie przywrócono także 1,1 mln treści usuniętych z powodu nagości lub ich seksualnego charakteru, zaś 152 tys. materiałów przywrócono po wcześniejszym zablokowaniu ich w związku z mową nienawiści.

W I kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 15 miliardów dolarów, a zysk netto sięgnął 2,4 miliarda dolarów. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,4 miliarda.

Dołącz do dyskusji: Facebook walczy z fałszywymi kontami. 2,2 mld profili usuniętych w trzy miesiące

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jenny
W Polsce za spam uznano słowo "Tesla" i jednemu fanpejdżowi wycięli cały zasięg. Taki to prawy i sprawiedliwy jest ten Facebook :)
odpowiedź
User
Miro
Niech AI wycina jak najwięcej kont i "spamu", to użytkownicy wreszcie porzucą takie portale.
odpowiedź
User
Tomek
Do fejsbuka mam propozycję do wasz wypierdalac naszego kraju ja byłem 10 razy blokowany mam to dupie dale. będę jebal fejsbuka. Jebia się jak króliki
odpowiedź