SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wprowadza nowe statusy związku

Facebook zrobił ukłon w stronę mniejszości seksualnych i w kilku krajach wprowadził możliwość wyboru dwóch nowych statusów związku.

Facebook wprowadza nowe statusy związku

Do tej pory użytkownicy społecznościowego portalu przy określaniu statusu swojego związku mieli do wyboru: "wolny(a)", "w związku", "zaręczony(a)", "w związku małżeńskim", "to skomplikowane", "w otwartym związku", "wdowa/wdowiec", ""w separacji" lub "rozwiedziony(a)".

Teraz użytkownikom z USA, Kanady, Francji, Wielkiej Brytanii i Australii, udostępniono dwie nowe opcje: "w związku partnerskim" ("in a civil union") i "w konkubinacie" ("in a domestic partnership"). Niedługo mają one się pojawić w kolejnych krajach, ale nie tam gdzie małżeństwa osób tej samej płci są zalegalizowane.

"To była bardzo pożądana przez użytkowników opcja. Chcemy ludziom dostarczać takie możliwości, dzięki którym będą mogli prawdziwie i autentycznie odzwierciedlać swoje relacje na Facebooku" - powiedział Andrew Noyes z Facebooka.

Możliwość wyboru nowych statusów związku została wprowadzona po konsultacjach z Facebook's Network of Support, grupą w ramach której serwis współpracuje z organizacjami wspierającymi mniejszości seksualne, takie jak Gay and Lesbian Alliance Against Defamation (GLAAD), Gay, Lesbian and Straight Education Network (GLSEN), The Trevor Project i Parents, Families & Friends of Lesbians and Gays (PFLAG) i Human Rights Campaign (HRC).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza nowe statusy związku

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aneta
Brawo facebook! Nie bez kozery ten portal rządzi światem! Równośc dla gejów i lesbijek!
8 8
odpowiedź
User
Robo
Jak to , dlaczego nie ma opcji zwiazku ze zwierzeciem ?
To jest nietolerancja! Walczmy z zoofobią!
9 9
odpowiedź
User
a ja mam gdzieś poprawność
homosie to zawsze zboki i tyle. Nie miałem nic do nich dopóki nie marzucali swoich zboczonych upodobań innych, Ale nawijanie ciągle o tym samym i to w mediach przez oblechów typu jacykow skutecznie doprowadza do odruchów wymiotnych. Powinni iedzieć, ze krowa która dużo ryczy daje mało mleka hehehe.
8 8
odpowiedź
User
J.
Super! :)
8 8
odpowiedź
User
TA
Domagam się, by FB wprowadził kolejne możliwości określania związków - ja nie mogę żyć bez mojego telefonu komórkowego!
8 8
odpowiedź