SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wyceniany na 96 mld USD. Akcje po 28-35 USD (wideo)

Facebook ujawnił swoje plany dotyczące debiutu na giełdzie. Wiadomo już m.in. ile akcji zostanie zaoferowanych i po jakiej cenie oraz na jaką firma liczy wycenę.

Facebook wyceniany na 96 mld USD. Akcje po 28-35 USD (wideo)

Z najnowszych dokumentów przedłożonych przez Facebooka w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (US Securities and Exchange Commission - SEC) wynika, że w ramach IPO zaoferowanych zostanie 337,4 miliona akcji firmy.

180 milionów akcji będzie pochodzić bezpośrednio od Facebooka, który zatrzyma dla siebie uzyskany z nich przychód. Pozostałe 157,4 miliona akcji zaoferują udziałowcy firmy, w tym Mark Zuckerberg, który sprzeda 30,2 mln akcji. Poza tym przewidziano opcję, w ramach której underwriterzy (m.in. Morgan Stanley, JPMorgan Chase, Goldman Sachs) będą mogli sprzedać dodatkowe 50,6 miliona akcji.

Akcje Facebooka zostaną zaoferowane w cenie od 28 do 35 dolarów za sztukę. W sumie więc IPO firmy może być warte nawet 13,6 miliarda dolarów (5-6,3 mld USD pozyska sam Facebook), a jej wycena może sięgnąć od 77 do 96 miliardów dolarów.

W poniedziałek Facebook rozpoczyna spotkania z inwestorami (tzw. "investor roadshow"), które potrwają 8-9 dni.

IPO społecznościowego portalu spodziewane jest 17 lub 18 maja. Firma zadebiutuje na giełdzie Nasdaq i będzie notowana pod symbolem "FB".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wyceniany na 96 mld USD. Akcje po 28-35 USD (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl