SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook zapowiada Messengera z rozszerzeniami i sztuczną inteligencją (wideo)

Podczas konferencji F8 dla deweloperów Facebook zapowiedział nowe elementy w komunikatorze Messenger. Najważniejsze z nich to obsługa rozszerzeń firm zewnętrznych, sekcja Discover oraz inteligentny asystent M ułatwiający obsługę komunikatora.

Article

Prezentując nowości na platformie Messenger Facebook przypomniał, że obecnie komunikator ma 1,2 mld aktywnych użytkowników i działa w nim ponad 100 mln botów komunikujących się z użytkownikami.

Jednym z najistotniejszych nowych elementów Messengera ma być wsparcie dla rozszerzeń opracowywanych przez zewnętrznych deweloperów. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy otrzymają dodatki do Messengera oferujące rozmaite funkcjonalności, które będą mogli zainstalować podobnie jak to się odbywa w przeglądarkach internetowch.

Wśród pierwszych twórców rozszerzeń do Messengera jest m.in. Spotify oferujący narzędzie do łatwego dzielenia się muzyką bez konieczności przerywania rozmowy oraz producent aplikacji OpenTable ułatwiającej rezerwowanie stolików w restauracjach.

 

Kolejnym nowym elementem zapowiadanym przez Facebook jest sekcja o nazwie Discover, która będzie miejscem przeznaczonym na przeglądanie działających w komunikatorze botów. W założeniach dzięki Discover użytkownik ma łatwiej niż obecnie odnajdywać boty pomagające w załatwieniu konkretnych problemów lub zdobyciu informacji.

 

Wygodzie użytkowników ma według Facebooka służyć inna nowość Messengera – wprowadzenie na tę platformę mechanizmu sztucznej inteligencji. Asystent o nazwie M ma na bieżąco pomagać osobom korzystającym z komunikatora podsuwając na podstawie prowadzonych rozmów konkretne rozwiązania i usługi, np. w trakcie konwersacji na temat podróży M może zaproponować użytkownikowi samodzielne zamówienie taksówki lub zakup biletu lotniczego.

Facebook zapowiedział także usprawnienia w grach pojawiających się w komunikatorze oraz możliwość obsługiwania kodów QR aktywujących automatycznie odpowiednie boty. Według planów wszystkie przedstawione nowości mają trafić do Messengera sukcesywnie w nadchodzącym czasie.

W ub.r. Facebook zanotował 27,64 mld dol. przychodu, co oznacza wzrost o 54 proc. wobec roku 2015 (17,93 mld). Zysk netto wzrósł z 3,69 do 10,22 mld dol. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec grudnia ub.r. wynosiła 1,86 mld.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook zapowiada Messengera z rozszerzeniami i sztuczną inteligencją (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl