SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook zwiększy bezpieczeństwo

Serwis społecznościowy Facebook zawarł porozumienie z prokuraturą generalną stanu Nowy Jork.

Facebook zwiększy bezpieczeństwo

Pod koniec września Andrew Cuomo - prokurator generalny stanu Nowy Jork - poinformował, że jego biuro zażądało od Facebook wyjaśnień w sprawie zabezpieczeń serwisu, jednocześnie oskarżając go o brak ochrony młodych użytkowników przed seksualnymi przestępcami oraz nie reagowanie na skargi.

Jak informuje agencja Associated Press, obie strony doszły do porozumienia, nie uwzględniającego żadnych finansowych kar dla Facebook, w ramach którego serwis zgodził się na reagowanie w ciągu 24 godzin na każdą otrzymaną od użytkowników skargę na nieodpowiednie treści.

W ciągu 72 godzin Facebook będzie musiał także powiadomić e-mailem użytkownika składającego skargę o podjętych przez siebie krokach w celu rozwiązania problemu.

Dodatkowo serwis zgodził się, aby niezależny kontroler sprawdzał jak Facebook radzi sobie z takimi skargami. Raporty z takich kontroli trafiać będą co pół roku do prokuratury.

źródło: AP

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook zwiększy bezpieczeństwo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl