SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakt”: Aldona Toczek i Marcin Kowalczyk wicenaczelnymi, Węcek-Łukawska i Kaniewski szefami nowych działów

W marcu Aldona Toczek i Marcin Kowalczyk zaczną pracę jako zastępcy Katarzyny Kozłowskiej, redaktor naczelnej „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska). Justyna Węcek-Łukawska będzie kierowała nowym działem „Pieniądze, Prawo, Porady”, a Andrzej Kaniewski - sekcją „Opinie i Świat”.

Aldona Toczek i Marcin KowalczykArticle

Jako wicenaczelna „Faktu” Aldona Toczek będzie odpowiadać za planowanie dodatków, analizy i badania. Z dziennikiem jest związana od czterech lat, odpowiada za dział „Wydarzenia”.

Wcześniej Toczek przez 12 lat pracowała w „Super Expressie” (m.in. jako szefowa newsroomu), a w latach 2002-2004 - jako redaktor naczelna „Wieczoru Wrocławia”.

14 marca do zespołu redakcyjnego „Faktu” dołączy Marcin Kowalczyk. Jako wicenaczelny będzie odpowiadał za pracę jego redakcji lokalnych, akcje specjalne i rozwój nowych formatów dziennikarskich.

Kowalczyk poprzednio przez 12 lat pracował w „Super Expressie”, przez ostatnie pięć lat jako zastępca redaktora naczelnego był odpowiedzialny za dział „Gwiazdy”, social media, content video, dodatki popularno-naukowe, magazyn TV oraz wydawnictwa książkowe. Wraz z jego odejściem na stanowiska wicenaczelnych „SE” awansowali Bartłomiej Łęczek, Jarosław Sulikowski i Jan Złotorowicz.

W latach 2003-2007 Marcin Kowalczyk pracował już w „Fakcie” - początkowo w dziale stołecznym, a potem w krajowym i politycznym.

Walter i Kabroński nadal wicenaczelnymi, Węcek-Łukawska i Kaniewski szefami nowych działów

Marcin Walter i Maciej Kabroński, obecni zastępcy redaktor naczelnej „Faktu”, pozostają na swoich stanowiskach.

Katarzyna Kozłowska jest szefową „Faktu” od połowy stycznia br. Zdecydowała o wyodrębnieniu w nim działu „Opinie”, który często jest umieszczany na pierwszych stronach.

Z początkiem marca w „Fakcie” pojawił się kolejny nowy dział - „Pieniądze, Prawo, Porady”. Jego szefową została Justyna Węcek-Łukawska, poprzednio zastępca kierownika działu politycznego.

Jednocześnie połączono działy „Opinie” i „Świat”. Jego szefem będzie Andrzej Kaniewski, który obecnie kieruje sekcją „Świat”.

Według danych ZKDP w całym ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Faktu” wynosiła 237 700 egz., o 9,06 proc. mniej niż rok wcześniej. Z kolei portal Fakt.pl w styczniu br. zanotował 7,68 mln realnych użytkowników i 120,06 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Dołącz do dyskusji: „Fakt”: Aldona Toczek i Marcin Kowalczyk wicenaczelnymi, Węcek-Łukawska i Kaniewski szefami nowych działów

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Miękki Pal Europy
Super, hura! Trochę szkoda, że nie Romuald.
odpowiedź
User
Czesiek
A tak się starał....
odpowiedź
User
Obiektywny
Feluś starał się aby Fakt nie był aż tak wielkim tabloidem, a teraz wjechała ekipa SE i będzie zaorane.

Plus zaczęło się ściąganie swoich...
odpowiedź