SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z „Faktem” żegna się wicenaczelny Maciej Kabroński, stawia na własną firmę

Z końcem sierpnia z „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) odejdzie Maciej Kabroński, zastępca redaktora naczelnego i szef portalu Fakt.pl. Zamierza skupić się na własnej firmie Polska Grupa Infograficzna. - Na pewnym etapie bardziej kocha się dziecko własne niż cudze - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl.

Maciej KabrońskiArticle

Maciej Kabroński w Ringier Axel Springer Polska będzie zatrudniony do końca sierpnia. - Odkładałem tę decyzję dość długo - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl o odejściu z wydawnictwa.

- Trochę zainspirował mnie Łukasz Grass, tłumacząc, dlaczego zdecydował się taki ruch - ma własne wydawnictwo i stwierdził, że to jest moment na odejście z RASP, bo jeżeli nie teraz, to kiedy - zaznacza. Grass z końcem kwietnia odszedł z funkcji redaktora naczelnego Business Insider Polska, żeby skupić się na prowadzeniu Wydawnictw Sportowych i Naukowych.

Do Macieja Kabrońskiego należy natomiast Polska Grupa Infograficzna realizująca usługi z zakresu tworzenia infografik, prezentacji i wizualizacji danych. Kabroński pełni tam funkcję product & sales directora.

- Polska Grupa Infograficzna funkcjonuje na rynku już kilka lat, zatrudniamy obecnie kilkanaście osób. Na tyle fajnie rozbujał się ten biznes, że byłbym nierozsądny, gdybym nie wpakował w niego całej siły, bo dzieje się tam bardzo dużo. Mówiąc szczerze, nie miałem nawet wyboru - wyjaśnia Maciej Kabroński. - Na pewnym etapie bardziej kocha się dziecko własne niż cudze. Trzeba coś wybrać, mój bufor był już bardzo wypełniony, bo wykładam też na uczelniach - dodaje.

Kabroński zaznacza, że nadal będzie związany pośrednio z Ringier Axel Springer Polska, bo jego firma współpracuje z tym wydawnictwem.

Kabroński w RASP przez prawie 5 lat

Maciej Kabroński do redakcji „Faktu” dołączył w listopadzie 2014 roku. Został szefem portalu Fakt24.pl i wydania cyfrowego dziennika, a w lutym 2016 roku objął też funkcję wicenaczelnego.

Przedtem pracował w Wirtualnej Polski, gdzie pełnił funkcję wydawcy portalu i koordynatora projektów oraz zarządzał zespołem wizualizacji danych. odpowiadał tam m.in za rozwój serwisów Gratka.pl i Naszemiasto.pl oraz pełnił funkcję kierownika zespołu infografiki. Jest absolwentem nauk politycznych i socjologii na Uniwersytecie Gdańskim.

Ringier Axel Springer Polska nie podaje na razie, kto po Kabrońskim przejmie stanowisko szefa Fakt.pl.

Roszady w kierownictwie „Faktu” po zmianie redaktora naczelnego

Od stycznia br. redaktor naczelną „Faktu” jest Katarzyna Kozłowska. Zastąpiła na tym stanowisku Roberta Felusia, który odszedł we wrześniu ub.r. po szeroko skrytykowanej publikacji na temat śmierci syna Leszka Millera.

Zaraz po przyjściu do dziennika Kozłowska przywróciła w nim dział „Opinie”, natomiast w marcu wyodrębniono sekcje „Pieniądze, Prawo, Porady” (kieruje nią Justyna Węcek-Łukawska) oraz „Opinie i Świat” (jej szefem jest Andrzej Kaniewski). Jednocześnie stanowiska wicenaczelnych objęli Aldona Toczek (pracuje w „Fakcie” od czterech lat) i Marcin Kowalczyk (przeszedł z „Super Expressu”).

W kwietniu z „Faktem” rozstał się zastępca redaktora naczelnego Marcin Walter. - Uznałem, że moja rola w redakcji się skończyła. To na co się umawiałem z moimi szefami, gdy mnie zatrudniali - uzasadnił w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Natomiast w maju z dziennika odeszli szef działu show-biznesowego Fakt.pl Łukasz Zając (pełnił tę funkcję od czerwca ub.r.) oraz odpowiadający za dodatek „Fakt Historia” Wiesław Chełminiak i Łukasz Klekowski.

Z danych ZKDP wynika, że w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Faktu” wynosiła 218 529 egz., o 10,6 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast według badania Gemius/PBI w maju br. Fakt.pl zanotował 6,49 mln realnych użytkowników, 83,59 mln odsłon oraz 14 minut i 24 sekundy średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z „Faktem” żegna się wicenaczelny Maciej Kabroński, stawia na własną firmę

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ToK
Kabron, mówiłem to głośno, napiszę i tutaj: byłeś absolutnie najlepszym szefem z jakim pracowałem. Czysta przyjemność. Dziergam w branży prawie 20 lat i nigdy nie widziałem, żeby ktoś tak otwarcie wspierał swój zespół, a przede wszystkim tak bardzo ufał swoim ludziom. I pewnie to nie tylko moje zdanie. Dziękuję! Decyzja dla nas/mnie ciężka, ale wszyscy ją rozumieją.
odpowiedź
User
Znam typa
Wesoły wujek Kabron. Niech mu się wiedzie poza szalonym światem mediów:)
odpowiedź
User
LG
cudowna wiadomość!
odpowiedź