SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” i „Wiadomości” wyprzedziły „Teleexpress”, który stracił 610 tys. widzów

W marcu br. nowym liderem oglądalności serwisów informacyjnych zostały „Fakty”. Wszystkie czołowe programy straciły jednak oglądających, a najmocniejszy spadek zaliczył „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Justyna Pochanke, fot. tvnArticle

„Fakty” w marcu 2017 roku oglądało średnio 3,09 mln widzów, co zapewniło TVN 21,89 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 6,84 proc. widzów, czyli 227 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 23,64 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik ten na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,28 mln widzów, co przełożyło się na 23,27 proc. udziału. Było to o 5,45 proc. mniej, niż w marcu 2016 roku.

Drugie miejsce zajęły „Wiadomości” TVP1, które awansowały z trzeciej lokaty. Ich oglądalność jednak zmalała o 9,55 proc. (305 tys. widzów) i w marcu 2017 roku wyniosła ona 2,89 mln osób. Z kolei udział serwisu wyniósł 19,22 proc. (rok wcześniej było to 21,38 proc.).

Z pozycji lidera na trzecie miejsce spadł „Teleexpress” TVP1. Widownia tego dziennika zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 17,47 proc. (607 tys. osób) do 2,87 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 32,06 proc. do 28,13 proc.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 2,19 mln osób, po spadku o 3,23 proc. Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w marcu br. oglądało 2,35 mln widzów, czyli o 3,72 proc. mniej, niż przed rokiem.

Natomiast wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 13,06 proc. do 1,28 mln widzów.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w marcu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 7,17 proc. do 1,08 mln oglądających.

Z kolei najwięcej straciły tutaj „Wiadomości” - było to 16,73 proc. do 659 tys. widzów.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” i „Wiadomości” wyprzedziły „Teleexpress”, który stracił 610 tys. widzów

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TVPIS
Pani Paczusko, może pani przybić sama sobie piątkę!
odpowiedź
User
Grzegorz
TVPiS dołuje dzięki indoktrynacji spin-doktorów. Bedzie trzeba ich sprywatyzować żeby w przyszłości nie wrócili.
odpowiedź
User
TVPIS2
Pani Paczusko, może pani przybić sama sobie piątkę!


albo zrobić z własnym policzkiem "żółwika"
odpowiedź
User
Nicki
Brawo Kurski i Paczuska
za niedługo wykupią TVP za bezcen
odpowiedź
User
Ała
Zobaczcie jaki trend: Fakty na głównym TVN -6%, a na TVN24 BiS + 24%. To oznacza, że TVN 24 BiS jest tak dobrym kanałem, że jego widzowie trzymają go włączony jeszcze przed Faktami.

A jak zajadle bronili przejęcia Teleexpressu. Jak wspaniale trollowali utratę Orłosia. Że niby nowa kadra i sukces. Wyszedł sukces jak w Brukseli 27:1.


Ps. W ogólnym rozrachunku era świetności "Dzienników" się kończy. Mając Internet w zasadzie wszystko wiemy przed godziną ich emisji.
odpowiedź