SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Fakty' najwiarygodniejszym dziennikiem

'Kamil Durczok, czołowy dziennikarz telewizji publicznej, powinien poprowadzić "Fakty" w TVN'.

Taki wniosek można wyciągnąć z wyników badań przeprowadzonych na zlecenie "Nowego Dnia". Polacy najbardziej wierzą właśnie Kamilowi Durczokowi. A "Fakty" to według telewidzów najbardziej wiarygodny program informacyjny.

Wśród prezenterów serwisów informacyjnych Durczok nie ma sobie równych. Jako najbardziej wiarygodnego wskazuje go prawie co drugi badany z podstawowym wykształceniem. W tyle pozostawia m.in. Tomasza Lisa, Monikę Olejnik i Justynę Pochanke. Lis jest najpopularniejszy wśród ludzi młodych, do 24. roku życia. Justyna Pochanke jest drugim najbardziej wiarygodnym dziennikarzem dla kobiet. Do Durczoka jest jej jednak bardzo daleko. Także wśród młodych Polaków do 24. roku życia zajmuje wysokie trzecie miejsce, tuż za Durczokiem i znacznie za Lisem - wynika z badania "Nowego Dnia".

Pochanke wzbudza zaufanie także wśród Polaków ze średnim wykształceniem - w tej grupie badanych dopędziła w rankingu Lisa. Oboje jednak znów nie mieli szans z Durczokiem.

"Fakty" biją na głowę "Wiadomości", polsatowskie "Wydarzenia" i "Panoramę" (TVP 2). Im wyższe wykształcenie i im większe miasto, tym więcej sympatyków dziennika emitowanego w TVN. "Wiadomości" wygrywają z "Faktami" tylko wśród Polaków w średnim wieku mieszkających w miasteczkach. "Panoramę" i "Teleexpress" nieco bardziej wolą kobiety, "Wydarzenia" w Polsacie - mężczyźni.

Najbardziej wiarygodny dziennik telewizyjny:

"Fakty" TVN (41,23 proc.)

"Wiadomości" TVP 1 (26,67 proc.)

"Wydarzenia" Polsat (11,6 proc.)

"Panorama" TVP 2 (8,64 proc.)

"Teleexpress" (6,91 proc.)


Komu wierzą telewidzowie:

Kamil Durczok (34,32 proc)

Tomasz Lis (20,0 proc.)

Monika Olejnik (12,84 proc.)

Justyna Pochanke (10,86 proc.)

Andrzej Turski (9,63 proc.)

poniżej 3 proc. mieli: Dorota Gawryluk, Jan Pospieszalski, Hanna Smoktunowicz, Bogdan Rymanowski

Badanie przeprowadzone 18.01.2006 r. przez Millward Brown SMG-KRC na reprezentatywnej grupie Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Fakty' najwiarygodniejszym dziennikiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl