SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W „Faktach” pominięto Konfederację w materiale o komitetach wyborczych, Korwin-Mikke zapowiada pozwanie TVN

W środę w głównym wydaniu „Faktów” TVN w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej o przygotowaniach do eurowyborów na planszy z największymi zarejestrowanymi nie pokazano logo Konfederacji. Politycy ugrupowania zarzucają stacji cenzurę, a Janusz Korwin-Mikke zapowiada pozew.

Plansza z największymi komitetami wyborczymi w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach"Plansza z największymi komitetami wyborczymi w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w

Plansza znalazła się w materiale Katarzyny Kolendy-Zaleskiej o końcowym terminie zgłaszania komitetów wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zaraz przed tą grafiką dziennikarka poinformowała, że zgłoszono 26 komitetów.

- Wśród nich oczywiście najwięksi: PiS i Koalicja Europejska, a także Wiosna, Kukiz ’15 czy Lewica Razem - skomentowała Kolenda-Zaleska. - Ale także wiele małych, czasem egzotycznych komitetów - dodała, po czym pokazano planszę z ośmioma takimi komitetami.

W materiale dziennikarka podała też, że kilka ugrupowań zarejestrowało listy we wszystkich 13 okręgach wyborczych w kraju. - Dwa główne komitety nie miały z tym problemu, ale tym mniejszym też się to udało - zarówno Wiosna, Lewica, jak i Kukiz ’15 mają listy we wszystkich okręgach - powiedziała.

Pokazano też ujęcia z debaty na Uniwersytecie Warszawskim, w której rozmawiali przedstawiciele sześciu ogólnopolskich komitetów (konfederację reprezentował Krzysztof Bosak), a także Robert Gwiazdowski z Polska Fair Play. W materiale przedstawiono nagrane przy okazji debaty krótkie wypowiedzi Gwiazdowskiego, Konstantego Radziwiłła z PiS, Radosława Sikorskiego z Koalicji Europejskiej i Adriana Zandberga z Lewicy Razem.

Według danych w serwisie internetowym PKW listy wyborcze we wszystkich okręgach zarejestrowały PiS, Koalicja Europejska i Kukiz ’15. Jak na razie w 12 okręgach swoje listy zarejestrowały Wiosna (bez okręgu lubelskiego), Konfederacja (bez warszawskiego) i Lewica Razem (bez podkarpackiego). Przy czym te trzy ugrupowania zapowiadały start we wszystkich okręgach więc możliwe, że w pojedynczych regionach okręgowe komisje wyborcze nie skończyły jeszcze rejestrować ich kandydatów.

Liderzy Konfederacji: to cenzura, będzie pozew

We wtorek wieczorem liderzy Konfederacji skrytykowali pominięcie ich komitetu w materiale Kolendy-Zaleskiej. - Dzisiaj w „Faktach” TVN zostały wymienione wszystkie komitety ogólnopolskie, oczywiście oprócz Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy! Gdyby ktoś wątpił w to, że nas cenzurują - skomentował Jacek Wilk. - Skandal! - podkreślił.

- Dziś ok. 13.00 rozmawiałem po debacie na UW z dziennikarką TVN, która przygotowywała ten materiał. Udzieliłem jej odpowiedzi na pytania po czym zapytałem dlaczego wspierają PiS, przemilczając całkowicie prawicową konkurencję dla obozu władzy. Odpowiedziała że to nie ona decyduje - stwierdził Krzysztof Bosak.

- To jest podstawowa zasada strusia: na widok poważnego zagrożenia struś chowa głowę w piasek i niebezpieczeństwo znika. Z oczu. Ale pozywamy TVN... - zapowiedział Janusz Korwin-Mikke.

Katarzyna Kolenda-Zaleska zapytana przez nas o brak informacji o Konfederacji w jej materiale i zarzuty polityków tego ugrupowania nie chciała się wypowiadać.

W sondażach PiS przed KE, a Konfederacja przed Lewicą Razem

W środę TVN24.pl podał wyniki nowego sondażu przed wyborami do europarlamentu przeprowadzonego przez Kantar. PiS uzyskał 38 proc. poparcia, Koalicja Europejska - 35 proc., Wiosna - 10 proc., Kukiz ’15 - 6 proc., Konfederacja - 5 proc., a Lewica Razem - 2 proc.

Według zestawienia w serwisie eWybory.eu w prawie wszystkich sondażach partyjnych i przedwyborczych liderem jest PiS, wyprzedzając Koalicję Europejską lub Platformę Obywatelską (tylko w opublikowanym 1 kwietnia sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych KE wyprzedziła PiS).

Natomiast Konfederacja lub Partia Wolność KORWiN notowały zazwyczaj lepsze wyniki niż Lewica Razem. Lewica wyższe poparcie od Konfederacji zanotowała tylko w sondażu Kantar Public opublikowanym 15 kwietnia (4 proc. wobec 2 proc.), a w sondażu Kantara zamieszczonym 12 kwietnia oba ugrupowania miały po 5 proc.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. średnia oglądalność głównego wydania „Faktów” wynosiła 3,24 mln widzów, z czego 2,98 mln w TVN, a 263,6 tys. w TVN24.

Dołącz do dyskusji: W „Faktach” pominięto Konfederację w materiale o komitetach wyborczych, Korwin-Mikke zapowiada pozwanie TVN

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wdse
A kogo obchodzi Szuralicja?
odpowiedź
User
TVN na najniższym poziomie w historii
Wszyscy czepiają się co chwila Wiadomosci, najczęściej słusznie, ale też programy informacyjne TVNow (bo i Czarno na białym w TVN24), to jest coraz bardziej prostacka propaganda. Na maksa i to dzień w dzień.

Mówiło się, ze niby Gawryluk ma w Polsacie wprowdzic chwalenie PiSlandu, ale porównując Wydarzenia z Wiadomościami i Faktami od ostatnich 2-3 lat to tylko oni pozostają serwisem z którego można jeszcze czegokolwie poza doniesieniami z frontu wojny polsko-polskiej, dowieziec.

Coś niesamowicie zenukacegi do jak niskiego poziomu może zejść prywatną stacja w tak krótkim czasie.
odpowiedź
User
KS
Tutaj materiał i komitetach, ale do podjęcia sa też sondaże Kantara Millward Brown (wcześniej SMG/KRC)

Istnieje kilka stowarzyszeń badawczych które mają ponoć dbać o etykę tych badań. Do kilku polski Kantar należy.

O ile już każdy wypowiadał się i niegodziwości PiSowskich mediów, o tyle przez tyle lat nie usłyszeliśmy krytycznego słowa i sondazowni która przed k azdymi wyborami myli się o 10-15 procent. Przez wiele lat niedoszacowywali PiSu, teraz praktycznie nie uwzględniają Narodowców.
A TVN wali tymi sondazamj co nnajmniej raz w miesiącu. Kilku milionom widzów Faktów, prezentuje się podrasowana wersję rzeczywistości.

Co z tego, ze stacją jest prywatna. Podlega jak każda telewizja KRRiTV. Są jakieś standardy których nie można olewac przez tyle lat .

KRRiTV to jedno, ale też na temat TVNu milczą środowiska naukowe.

Rada Języka Polskiego bawi się w analizę pasków we Wiadomościach, a przez 20 lat nie zajmie się ani razu na maksa chybionymi TVNowskimi sondazami przed wyborami.

Naprade nie ma o czym mówić? Przecież to jest wprowadzanie ludzi w błąd, kiedy w sondażu nie pojawią się w ogóle jakiesb ugrupowanie, a po wyborach okazuje się ze przekroczyło znacznie prog i jest czwarta siła polityczna, o potencjale koalocyjnym. No jak było z Kukizem w sondażach Kantara przed 2015?

Potem wielkie zdziwienie jak ktoś zdewastuje im samochod, zaparkowany w centrum demonstracji.

Tysiące negatywnych formalnych opinii na temat TVP i zero reakcji na ewidentnie fałszowane pseudobadania TVNu.

To jest ok?
odpowiedź