SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” przed wyborami dłuższe o kwadrans, tuż przed ciszą wyborczą – o 20 minut

Na tydzień przed wyborami TVN wydłuży czas trwania swojego flagowego programu informacyjnego: „Fakty” o 19:00 trwać będą o piętnaście minut dłużej, do godz. 19:55. Wydanie z 13 października wydłużono aż o 20 min. Ma to związek z zamieszczaniem w programie większej ilości materiałów kampanijnych.

Piotr Kraśko, fot. TVN (materiały prasowe)Article

Jak wynika z ramówki TVN, od 9 października (a więc na tydzień przed wyborami parlamentarnymi) nadawane o godz. 19:00 „Fakty” TVN nie będą kończyły się już o 19:40 (wliczając prognozę pogody i wiadomości sportowe), lecz kwadrans później: o godz. 19:55.

Jeszcze dłuższe będzie wydanie z 13 października, ostatnie przed ciszą wyborczą: skończyć się ma o godz. 20:00, zatem będzie o 20 minut dłuższe od standardowych wydań. Powód wydłużania programu jest oczywisty: ogrom kampanijnych tematów. 

„Fakty” TVN najdroższe

Jak pisaliśmy w czwartek, biuro reklamy TVN Media opublikowało też cennik reklamowy TVN na październik. Najwyżej wyceniono w nim spoty emitowane przy serwisie informacyjnym “Fakty” w dni powszednie - kosztują blisko 89 tys. zł. Stawka dla emisji przy wydaniu niedzielnym jest niższa i wynosi 80,1 tys. zł.

Z kolei reklama przy serwisie sportowym emitowanym tuż po “Faktach” kosztuje 73,3 tys. zł w dni robocze i 66,6 tys. zł w niedziele, zaś przy prognozie pogody - odpowiednio: 65,9 tys. zł i 60 tys. zł.

Kto ogląda „Fakty”

Program „Fakty” TVN w tym roku chętniej oglądają kobiety niż mężczyźni. W widowni dominują osoby starsze i emeryci. Rośnie udział osób o wysokich dochodach i mieszkańców wsi.

Średnia widownia „Faktów” w TVN i TVN24 w pierwszym półroczu 2023 roku wyniosła 2,57 mln osób (2,25 mln w TVN i 322 tys. w TVN24 BiS). Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 22,34 proc. 

Dołącz do dyskusji: „Fakty” przed wyborami dłuższe o kwadrans, tuż przed ciszą wyborczą – o 20 minut

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
Ingerencja zachodnich państw poprzez swoje polskojęzyczne media w polskie wybory.
odpowiedź
User
fewfefew
jeszcze więcej tuskowitzowej P0pagandy. a może będą puszczać zieloną granie w odcinkach. po 15mni dziennie ??
odpowiedź
User
Leon Zawodowiec
Kraśko i uczciwość..dobre
odpowiedź