SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN24 odpowiada TVP Info: „Fakty” wyprzedzają „Wiadomości” od początku br.

Po tym jak w TVP Info pochwalono się, że w minioną niedzielę „Wiadomości” były zdecydowanie najchętniej oglądanym programem informacyjnym, na portalu TVN24.pl zamieszczono analizę pokazującą, że w skali miesiąca od początku br. „Fakty” notują wyższą oglądalność od „Wiadomości”.

Justyna Pochanke; fot.: TVN / Krzysztof Dubiel Article

W poniedziałek po południu w TVP Info podkreślono, że według danych Nielsen Audience Measurement „Wiadomości” (emitowane w TVP1 i TVP Info) w minioną niedzielę były zdecydowane najchętniej oglądanym programem informacyjnym, wyraźnie wyprzedziły „Fakty” (pokazywane w TVN i TVN24 BiS) oraz „Wydarzenia” (w Polsacie i Polsat News 2).

W odpowiedzi we wtorek na portalu TVN24.pl zamieszczono statystyki oglądalności „Faktów” i „Wiadomości” od początku br. Podkreślono, że według danych Nielsen Audience Measurement w każdym z miesięcy (także październiku) dziennik TVN miał wyższą oglądalność niż program TVP - zarówno biorąc pod uwagę emisję tylko w głównym kanale, jak też w obu kanałach („Wiadomości” w TVP Info są pokazywane od 24 sierpnia).

Tekst ukazał się we wtorek po południu, więc dane z października nie obejmują całego miesiąca, najprawdopodobniej dotyczą dni od 1 do 30 października.

I tak średnia oglądalność „Faktów” od stycznia do października w TVN i TVN24 BiS wynosiła 2,95 mln widzów, a w samym TVN - 2,78 mln, podczas gdy główne wydanie „Wiadomości” w TVP1 oglądało przeciętnie 2,4 mln osób.

Od 24 sierpnia „Fakty” w TVN i TVN24 BiS miały średnio 2,94 mln widzów, a „Wiadomości” w TVP1 i TVP Info - 2,59 mln.

Wśród osób w wieku 16-49 lat (tworzących tzw. grupę komercyjną) „Fakty” w TVN od początku br. miały przeciętnie 962,1 tys. widzów, a „Wiadomości” w TVP1 - 544,5 tys. Natomiast tylko w październiku wynik „Faktów” w TVN i TVN24 BiS wyniósł 998 tys. widzów, a „Wiadomości” w TVP1 i TVP Info - 545,3 tys.

„‘Fakty’ TVN liderem oglądalności” - podkreślono te statystyki w tytule tekstu na TVN24.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 odpowiada TVP Info: „Fakty” wyprzedzają „Wiadomości” od początku br.

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Twój Nick
tych pierwszochwalących się muszę rozczarować oglądam czasami dla beki.
Znam więcej takich osób , które ogl. dla porownania lub beki z tąd ta wysoka ogl.
Pozdrawiam
46 24
odpowiedź
User
Noname
TVP - wiarygodni jak zawsze...
46 36
odpowiedź
User
Za moich czasów...
...Fakty Nie mogły nawet śnić o dogonieniu Wiadomości. A tu proszę...
41 28
odpowiedź