SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fałszywe wezwania do zapłaty abonamentu. KRRiT zawiadomi policję

W ostatnim czasie do mieszkań zaczęły docierać wezwania, nakazujące zapłatę “opłaty abonamentowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji”. KRRiT poinformowała, że to fałszywki i planuje zawiadomić o tej sprawie policję.

Fałszerze w swoich pismach posługują się nazwą nie istniejącej Agencji Komorniczej w Warszawie ul. J.P. Woronicza 89. Oddziału Przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie. Pojawiają się w nich też nieistniejące sformułowania jak „opłata abonamentowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji” oraz „usługa Radiofonii i Telewizji”. Pisma zawierają wezwania do zapłaty, informując jednocześnie, że w razie nie zapłacenia wyszczególnionej kwoty, sprawa znajdzie się w sądzie, a dłużnik wpisany zostanie do Krajowego Rejestru Długów.

- Pismo jest fałszerstwem i nigdy nie zostało wysłane z upoważnienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Krajowego Rejestru Długów ani Poczty Polskiej - informuje KRRiT. Katarzyna Twardowska, rzeczniczka Krajowej Rady, zapowiada, że sprawa fałszywych pism zostanie zgłoszona na policję.

Podobnego typu pisma fałszerze rozsyłali też rok temu. Podawali w nich informację, że 1 lutego 2013 roku abonament radiowo-telewizyjny został zastąpiony opłatą audiowizualną pobieraną od każdego gospodarstwa domowego, a obowiązek rejestracji odbiorników został zniesiony. W liście znaleźć też można było stawki rzekomej nowej opłaty, a w korespondencji znajdował się też blankiet do wnoszenia opłat na rzecz nieistniejącego Centrum Obsługi Finansowej. Sprawą również zajęła się policja po doniesieniu KRRiT (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Fałszywe wezwania do zapłaty abonamentu. KRRiT zawiadomi policję

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gimnazjalista
"Nie istniejącej" - błąd ortograficzny. Po polsku się pisze "nieistniejącej".
odpowiedź
User
jahman
jeśli nie wiecie kto to rozsyła to zapytajcie pana Alessandro Gałkiewicza z Suwałk który oszukuje w ten sposób Polaków od dłuższego czasu
odpowiedź