SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Familiady” będzie zarządzać kanałem News24, wycofuje się z inwestycji w nową spółkę

Firma Astro, produkująca „Familiadę” i nadająca kanał E-Sport TV, będzie bezpośrednio zarządzać przygotowywanym do startu kanałem News24. Uzgodniła to z potencjalnym inwestorem finansowym, jednocześnie wycofuje się z inwestycji w spółkę celową News 12.

W komunikacie giełdowym Astro podano, że „w toku rozmów prowadzonych z potencjalnym inwestorem finansowym uzgodniono, że działalność nowej stacji telewizyjnej News24 będzie prowadzona bezpośrednio przez Emitenta”.

W konsekwencji Astro zrezygnowało objęcia udziałów w spółce News 12 i wycofało wniosek do KRS o rejestrację podwyższenia kapitału zakładowego w tej spółce.

W czerwcu Astro informowało o objęciu 99,5 proc. udziałów spółki News12, która miała bezpośrednio zarządzać stacją News24. Zapłata wyniosła 2,4 mln zł w formie wierzytelności pieniężnej.

Przełożony start News24

Pod koniec października firma podała, że prowadzi rozmowy z inwestorem finansowym zainteresowanym objęciem jej akcji jako długoterminowej inwestycji. Pozyskane środki spółka chce przeznaczyć na rozwój News24.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Astro nad kanałem News24 pracuje od półtora roku. Wiosną ub.r. firma zapowiadała, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, a nowy kanał, emitowany także w internecie, będzie stacją informacyjną wolną od polityki.

W maju br. redakcja News24 zaczęła już stałą pracę, jej celem w pierwszych miesiącach było „zgromadzenie możliwie największego archiwum z materiałami wideo, które jest niezbędne w pracy stacji informacyjnych”. Szefem News24 będzie Jan Dworak, w przeszłości m.in. prezes Telewizji Polskiej i szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W zespole nowej stacji ma być kilka znanych dziennikarzy, a także ok. 200 współpracowników z całego kraju. Kanał ma nadawać przez 16-18 godzin na dobę.

Start stacji zapowiadano na początek września, ale jak dotąd nie zaczęła ona nadawania. W połowie września Astro tłumaczyło, że przyczyną jest to, że w KRS nadal nie zarejestrowano zmian w spółce News12.

Kwartalne wpływy Astro 40 proc. w dół, 255 tys. zł straty

W zeszłym kwartale Astro zanotowało spadek przychodów sprzedażowych o 39,5 proc. do 370,5 tys. zł, a wynik netto spółki poszedł w dół z 71,7 tys. zł zysku do 255,4 tys. zł straty.

W sprawozdaniu finansowym firma zaznaczyła, że trzeci kwartał to dla niej zawsze okres niższych przychodów, ponieważ ze względu na okres wakacyjny Telewizja Polska nie zamawia wielu odcinków produkowanego od lat przez spółkę teleturnieju „Familiada”. Od kilku lat Astro nadaje też kanał E-Sport TV.

W pierwszych trzech kwartałach br. wpływy sprzedażowe firmy zmalały o 38,4 proc. do 1,74 mln zł, wynik operacyjny - z 406,6 tys. zł zysku do 345,5 tys. zł straty, a wynik netto - ze 149,6 tys. zł zysku do 600,4 tys. zł straty.

Firma podkreśliła, że na jej wyniki „bardzo znaczący wpływ miały w dalszym ciągu ponoszone istotne nakłady inwestycyjne związane z przygotowywaniem do uruchomienia nowego  kanału telewizyjnego News24 (m.in. zakup dodatkowego sprzętu, organizacja pomieszczeń na studia na terenie Polski)”.

Zapowiedziała, że strata zostanie w pełni pokryta z kapitału zapasowego. Na koniec września br. kapitał zapasowy spółki wynosił 7,1 mln zł (wobec 7,02 mln zł rok wcześniej), a kapitał podstawowy - 1,85 mln zł (tyle samo co przed rokiem).

Astro jest notowane na bocznym rynku warszawskiej giełdy, przy kursie z czwartku po południu kapitalizacja firmy wynosi 13,3 mln zł. Większościowym akcjonariuszem jest jej prezes Ryszard Krajewski, bez pośrednio i przez spółkę zależną ma walory stanowiące 75,3 proc. kapitału.

Dołącz do dyskusji: Producent „Familiady” będzie zarządzać kanałem News24, wycofuje się z inwestycji w nową spółkę

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tonio
Ten kanał nigdy nie ruszy.
odpowiedź