SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Akcje producenta „Familiady” zdrożały o 112 proc. po zapowiedzi, że będzie emitowana codziennie

Po tym jak podano informację, że od końca lutego „Familiada” będzie emitowana w TVP2 codziennie, akcje produkującej teleturniej firmy Astro w ciągu dwóch dni zdrożały z 44 do 89 groszy przy obrotach najwyższych od kilku lat.

Karol Strasburger jako prowadzący „Familiadę” Article

Jak poinformowaliśmy w piątek, od 26 lutego „Familiada” będzie emitowana w TVP2 nie tylko jak dotychczas w soboty i niedziele, lecz także od poniedziałku do piątku (w każdy dzień o godz. 14:00).

Teleturniej od wielu lat produkuje firma Astro, której przynosi to większość przychodów. Spółka od prawie 8 lat jest notowana na warszawskim rynku giełdowym NewConnect.

W czasie sesji w miniony piątek kurs jej akcji nie zmienił się - wynosił 42 groszy przy obrotach wynoszących zaledwie 21 zł. W poniedziałek wzrósł już do 62 groszy (handlowano 68,9 tys. akcji, więc obroty wyniosły prawie 35,8 tys. zł), a we wtorek - do 89 groszy (handlowano 26,5 tys. akcji o łącznej wartości 20 tys. zł).

W efekcie w ciągu dwóch dni cen akcji Astro zwiększyła się o 111,9 proc., a kapitalizacja spółki - z 11,39 do 24,13 mln zł. Głównym akcjonariuszem firmy jest jej prezes Ryszard Krajewski, do którego należy 82,4 proc. jej akcji.

W październiku ub.r. Astro podpisało z Telewizją Polską umowę na produkcję kolejnych 90 odcinków „Familiady”.

W marcu ub.r. firma Astro uruchomiła kanał E-Sport, w którego ramówce są głównie relacje z najważniejszych imprez gamingowych, a także programy publicystyczne (m.in. „The Borys Show”, w którym prowadzący zaprasza znanych gości ze środowiska e-sportu). Stacja została włączona m.in. do ofert sieci Vectra, Multimedia Polska, Toya i Inea, a w styczniu br. - do Orange TV. Nie są w niej jeszcze emitowane reklamy.

W trzech kwartałach ub.r. firma zanotowała 1,81 mln zł wpływów ze sprzedaży (po wzroście z 1,78 mln zł w skali roku) i 1,21 mln zł straty netto (wobec 8,9 tys. zł straty rok wcześniej). Spółka tłumaczyła to m.in. opóźnieniem w podpisaniu nowej umowy na produkcję „Panoramy” (podpisano ją już w październiku) oraz inwestycjami w rozwój E-Sportu („który wciąż znajduje się w początkowym okresie swojego istnienia, przez co jego działalność nie generuje jeszcze praktycznie żadnych przychodów” - stwierdziła w raporcie finansowym).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akcje producenta „Familiady” zdrożały o 112 proc. po zapowiedzi, że będzie emitowana codziennie

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Za dużo kasy trzeba mieć żeby akcjami polsatu motać. Tutaj wystarcz kilkadziesiąt tys. aby podbić kurs, złapać naiwniaków i opchnąć po 2 dniach z 100% zyskiem.
19 8
odpowiedź
User
prawnik
Bardzo dawno temu oglądałem często. Teraz zdarza mi się przypadkowo spojrzeć, lecz nie "oglądać". Wiele lat temu pytania niekiedy ocierały się wręcz o socjologię. I bywały całkiem ciekawe.

Teraz jest to "oglądadło". Bez wartości, bez treści. Jeśli leci i nie obserwujesz - nie przeszkadza. Ale nie ma w nim niczego, co sprawiłoby, bym z własnej decyzji wyszukał i obejrzał ów program.
22 13
odpowiedź
User
lolik
Tylko z programu dla prasy wynika, że od poniedziałku do piątku będą emitowane POWTÓRKI (odc. od ok. 2300) a nie premierowe odcinki (w styczniu były odcinki ok 2400)!
23 8
odpowiedź
User
Widz
wiele chaosu i brak prawdziwej ifnormacji
16 8
odpowiedź
User
mon
Żal marnować czas na nic nie warte teleturnieje. Już dawno powinni je zlikwidować. Nuda.
17 19
odpowiedź