SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Farma": Polsat ujawnia zasady nowego reality-show (wideo)

Od poniedziałku, 17 stycznia w dni powszednie o godz. 20.00 Polsat emitować będzie nowy reality-show "Farma", który będzie nadawany pięć razy w tygodniu - w dni powszednie o godz. 20.00. Gospodyniami cyklu są Marcelina Zawadzka oraz Ilona Krawczyńska. Właśnie ujawniono zasady programu.

Article

"Farma" to polska wersja szwedzkiego formatu z 2001 roku z portfolio Strix. Lokalne wersje show wyprodukowano w kilkudziesięciu krajach świata, m.in. w Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kolumbii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Włoszech, Norwegii, Szwecji, Portugalii i Turcji.

Constantin Entertainment Polska producentem polskiej wersji

Nad polską edycją reality-show Telewizja Polsat od kilku miesięcy pracuje we współpracy z Constantin Entertainment Polska. Roboczo projekt nazywał się "Życie na wsi".

W programie bierze udział kilkanaście osób, którzy na co dzień żyją w dużych miastach. Farmerzy nie znają się wzajemnie, pochodzą z różnych środowisk, reprezentują rozmaite zawody. Wśród nich są nauczycielka, leśnik, emerytowana policjantka czy właścicielka agencji reklamowej. Nikt z nich nigdy nie pracował na farmie i rzadko miał kontakt z gospodarskimi zwierzętami oraz pracą na roli, dlatego wszystkiego będą uczyli się od początku.

Uczestnicy zamieszkują w gospodarstwie rolnym, gdzie są odizolowani od świata zewnętrznego. Ich pobyt na każdym kroku rejestrowany jest przez kamery i mikrofony.

Uczestnicy w trakcie trwania audycji mają za zadanie przetrwać w opuszczonym gospodarstwie rolnym z ograniczonymi zasobami, bez dostępu do nowych technologii, narzędzi elektrycznych oraz mediów takich jak prąd, bieżąca woda, ogrzewanie. Wszelkie udogodnienia lub ułatwienia zdobywane są przez uczestników własną pracą w gospodarstwie zgodnie z instrukcjami ekspertów lub dzięki udziałowi w zadaniach zręcznościowych.

Zasady reality-show "Farma"

Uczestników czeka sześć tygodni ciężkiej pracy i walki o przetrwanie. Pozbawieni kontaktu z otoczeniem będą musieli zadbać o gospodarstwo, zwierzęta i o siebie nawzajem. Na farmie mają do dyspozycji ogród warzywny i drzewa owocowe – to jedyne pożywienie, które na nich czeka. Do tego niewielka ziemianka z kilogramem mąki oraz kilka konserw mięsnych. Na pozostałe pożywienie, bezcenne smakołyki i rarytasy będą musieli sobie zapracować – próbując wygrać stawiane przed nimi zadania tematyczne związane z życiem na farmie i pracą na roli.

Już pierwszego dnia uczestnicy będą musieli wybrać "Farmera Tygodnia", który jako lider grupy będzie odpowiadać za porządek na farmie. Ten tytuł to odpowiedzialność, ale również sprawdzian z asertywności i zarządzania. Jak się też ma okazać, funkcja ta może być bardzo konfliktogenna, a przez niektórych uczestników wręcz obsesyjnie pożądana. "Farmer Tygodnia" będzie się zmieniał co tydzień. W usystematyzowaniu codziennych czynności farmerów będzie prowadzić "Księga Farmy", czyli dokładnie spisany dokument ze wskazówkami oraz najważniejszymi zasadami życia w gospodarstwie.

Każdy etap rozgrywki kończy się nominacją uczestników do "pojedynków". Po przeprowadzeniu takiego "pojedynku" osoba przegrywająca kończy swój udział w audycji i opuszcza gospodarstwo. Najlepszy uczestnik otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł, a także tytuł "Super Farmera". O tym kto wygra zdecydują widzowie w głosowaniu podczas finału na żywo.

Zdjęcia do pierwszej polskiej edycji programu realizowane były na terenie Puszczy Noteckiej.

Gospodyniami "Farmy" są influencerka Ilona Krawczyńska i modelka Marcelina Zawadzka, która w latach 2014-2020 związana była z Telewizją Polską.

Emisja od 17 stycznia

"Farma" w Polsacie będzie emitowana od 17 stycznia. Reality-show będzie można oglądać pięć razy w tygodniu - w dni powszednie o godz. 20.00. Każdy odcinek będzie trwać godzinę.

Poszukiwania uczestników do programu odbywały się latem, a zdjęcia były realizowane wczesną jesienią ub.r. Według wstępnych założeń "Farma" miała trafić do tegorocznej wiosennej ramówki Polsatu.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 8,36 proc.

Dołącz do dyskusji: "Farma": Polsat ujawnia zasady nowego reality-show (wideo)

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sss
Chyba szykuje się coś dobrego.
odpowiedź
User
Zenek Martyniuk
:Cieszą mnie koniki , cieszy m nie oranie . A najbardziej cieszy Małgosi kochanie
odpowiedź
User
Zenek Martyniuk
1. Oj siano, siano, pod sianem woda, u ciebie dziewcze, wszelka wygoda.
2. Oj siano, siano, bardzo zielone; obróć się dziewcze na prawą stronę...
odpowiedź