SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ITV uruchamia kanały telewizyjne dla widzów spoza Wielkiej Brytanii

Brytyjski nadawca komercyjny ITV rozwija portfolio kanałów FAST, czyli oferowanych bezpłatnie w streamingu z reklamami. Obecnie widzowie z trzech kontynentów, mogą oglądać 15 takich stacji, które w sumie oferują ponad 3,5 tys. godzin treści. 

W ofercie ITV jest kanał FAST z programem „Come Dine with Me” („Ugotowani”, fot. ITV)Article

Użytkownicy Samsung TV Plus z Australii zyskają dostęp m.in. do kanałów emitujących w pętli teleturniej „Eggheads” oraz program „The Hotel Inspector”.

W dalszej perspektywie pojawi się True Lives by ITV Studios z filmami dokumentalnymi i produkcjami kryminalnymi. Ta propozycja ma być dostępna nie tylko w Samsung TV Plus, ale także LG Channels, Pluto TV i Rakuten TV. Będzie dostępna w wielu krajach, począwszy od Wielkiej Brytanii.

Coraz większy zasięg stacji FAST ITV

Kanał z sitcomem „Schitt's Creek” jest teraz dostępny na 40 rynkach Ameryki Łacińskiej. Z kolei widzowie z krajów nordyckich mogą oglądać kanał z reality-show „Love Island”. Stacja jest dostępna na Pluto TV (Dania, Norwegia, Szwecja), a w Szwecji także na Samsung TV Plus i Pluto TV.

Nowe kanały międzynarodowe dołączą do stacji FAST „Come Dine with Me” („Ugotowani”), River Monsters („Rzeczne potwory”). Różne wersje Come Dine with Me są oferowane w USA (Roku i Freevee), w Wielkiej Brytanii i Australii (Samsung TV Plus), krajach nordyckich i Holandii (Rakuten TV).

Kanał z amerykańską wersją „Hell's Kitchen” jest już dostępny w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, krajach nordyckich, Holandii i Australii (Pluto TV, Samsung TV PLus, LG Channels, Freevee). W Niemczech stację można oglądać w Rakuten TV. Nasi zachodni sąsiedzi zyskali też dostęp do stacji River Monsters za pośrednictwem Pluto TV, LG Channels i Freevee. Wkrótce kanał dołączy do Samsung TV Plus w Australii, gdzie jest już dostępny za pośrednictwem serwisu streamingowego 7Plus.

Na początku roku uruchomiono stację z serialem „Un Village Français”, którego akcja rozgrywa się we francuskim miasteczku podczas II wojny światowej. Dwa z kanałów FAST od ITV przeszły rebranding. Storylands nosi teraz nazwę World Drama by ITV Studios. Stacja jest dostępna w Wielkiej Brytanii w Samsung TV Plus, LG Channels, Rakuten TV i Freevee. Z kolei ITV Choice w Australii (Samsung TV Plus) działa jako Entertain by ITV Studios. W ofercie są takie produkcje jak, „Four Weddings” i „For the Love of Dogs” Paula O'Grady'ego.

- Zarówno FAST, jak i media społecznościowe, takie jak YouTube, Snapchat i Meta, umożliwiają nam dywersyfikację naszej działalności dystrybucyjnej, wprowadzanie nowych marek i kanałów, jednocześnie pozwalając nam zbliżyć się do konsumenta dzięki większemu dostępowi do danych o jego upodobaniach - stwierdził Graham Haigh, EVP, Global Digital Partnerships w ITV Studios.

Powolny rozwój FAST w Polsce

Firmom takim jak ITV Studios, BBC Studios, A+E Networks, znacznie łatwiej jest stworzyć kanały FAST w krajach anglojęzycznych. Nie muszą inwestować w tłumaczenie swoich produkcji i lektora. Zyskują dodatkowe źródło przychodów. Niewykluczone, że w przyszłości więcej takich stacji będzie powstawać także w innych częściach świata. Pojawiają się pomysły, żeby wykorzystać do tego sztuczną inteligencję.

W Polsce kanały FAST wciąż są pewną nowością i nie należą do popularnych. Najwięcej takich stacji po polsku oferuje serwis streamingowy Rakuten TV. Top Movies Polska i Bjgtjme emitują filmy różnych gatunków, natomiast Grjngo skupia się na westernach. Z kolei w Moconomy można zobaczyć dokumenty o gospodarce. Aplikacja Rakuten TV pozwala też na oglądanie kilkudziesięciu zagranicznych kanałów FAST. Są wśród nich Euronews, Travelxp (wersja angielska) czy Clubbing TV.

W ofercie Pilot WP znajdziemy Kabaret TV, a od niedawna także Patronite Podróże. Dzięki aplikacjom TVP VOD, Megogo, Pilot WP, Player, VOD.pl posiadacze telewizorów i przystawek do streamingu mogą oglądać ponad 60 polskojęzycznych bezpłatnych stacji. Są wśród nich najpopularniejsze kanały naziemne, takie jak TVP1, TVP2, TVP Info, TVN,  TVN7, TTV, Metro, Polsat, TV4, TVN czy TV Puls. Odbiór jest legalny i nie wymaga anteny, tylko podłączenia telewizora do internetu. Choc na razie nad Wisłą nie są dostępne Samsung TV Plus czy LG Channels, to uruchomienia kanałów FAST nie wykluczają Sweet.tv i A+E Networks.

Dołącz do dyskusji: ITV uruchamia kanały telewizyjne dla widzów spoza Wielkiej Brytanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl