SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Festiwal „Dwa Teatry” przeniesiony z Sopotu do Zamościa. "Mieszkańcy są karani przez TVP za wybory polityczne"

Żałuję, że festiwal „Dwa Teatry” nie odbędzie się w tym roku w Sopocie, kolejna dziedzina życia naszych mieszkańców zostaje upolityczniona, a mieszkańcy są karani za swoje wybory polityczne - oświadczył w środę prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Logo Festiwalu „Dwa Teatry” Article

Stanowisko prezydenta Karnowskiego w sprawie festiwalu „Dwa Teatry” przekazała mediom rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sopocie Izabela Heidrich.

"Niestety od dłuższego czasu widzimy, jak rząd PiS przekazuje publiczne pieniądze wszystkich Polaków tylko do swoich wyborców. Było to bardzo wyraźnie widoczne przy podziale środków w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych, jest to także widoczne w sponsorowaniu wydarzeń kulturalnych czy sportowych przez spółki Skarbu Państwa. W Sopocie finansowania spółek państwowych została pozbawiona m.in. Polska Filharmonia Kameralna Sopot czy Sopocki Klub Lekkoatletyczny – jeden z najlepszych klubów w kraju, wychowujący olimpijczyków" - napisał Karnowski.

Podkreślił, że teraz "rząd idzie krok dalej i lokuje finansowane przez siebie wydarzenia w samorządach wspierających PiS". "Kolejna dziedzina życia naszych mieszkańców zostaje upolityczniona, a mieszkańcy są karani za swoje wybory polityczne" - ocenił.

"Żałuję, że decyzją organizatorów festiwal +Dwa Teatry+ nie odbędzie się w tym roku w Sopocie. Byliśmy i jesteśmy przygotowani na organizację tego wydarzenia, mamy w budżecie zaplanowane środki na ten cel. Wobec takiej sytuacji, pieniądze te wesprą nasze najważniejsze wydarzenia kulturalne, czyli festiwale Sopot Classic i Literacki Sopot" - poinformował Karnowski.

Z Sopotu do Zamościa

Heidrich wyjaśniła, że stanowisko prezydenta Sopotu ma związek z pismem dyrektor TVP Gdańsk Joanny Strzemiecznej-Rozen, datowanym na 18 czerwca, informującym władze Sopotu, że tegoroczny festiwal "Dwa Teatry" odbędzie się w Zamościu.

"Dwa Teatry" to festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. Zwyczajowo odbywał się w czerwcu. Mające konkursowy charakter wydarzenie było do tej pory organizowane w Sopocie. Ostatnia, XIX edycja imprezy miała miejsce w 2019 r. Rok temu festiwal został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Głównymi organizatorami imprezy są Telewizja Polska S.A. oraz Polskie Radio S.A.

Dołącz do dyskusji: Festiwal „Dwa Teatry” przeniesiony z Sopotu do Zamościa. "Mieszkańcy są karani przez TVP za wybory polityczne"

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kur (e) wski
Tego wam s.....syn nie daruję...
45 25
odpowiedź
User
Karczu
A co to za różnica Zamość czy Sopot?
37 41
odpowiedź
User
trindre
A może Sopot powinien mieć własny festiwal teatralny.
Tak po prostu.
I wtedy nikt go nie przeniesie.
41 11
odpowiedź