SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Festiwal Filmowy w Gdyni bez dyrektora artystycznego. Jan Pawlicki w radzie programowej

Komitet organizacyjny Festiwalu Filmowego w Gdyni połączył funkcje dyrektora festiwalu i dyrektora programowego. Obie funkcje pełni Leszek Kopeć, a do rady programowej wchodzi Jan Pawlicki. - Trzeba wzmocnić kino niezależnych twórców, zderzających się z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej czy Stowarzyszeniem Filmowców Polskich - wyjaśnia dla Wirtualnemedia.pl Pawlicki.

Article

Komitet Organizacyjny 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dokonał zmiany w regulaminie i zdecydował o połączeniu funkcji dyrektora festiwalu i dyrektora programowego. Tym samym kadencja Michała Oleszczyka jako dyrektora artystycznego nie została przedłużona.

Telewizję Polską, która jest współorganizatorem Festiwalu, reprezentują w Komitecie Organizacyjnym wiceprezes Maciej Stanecki i Jan Pawlicki, który został zgłoszony jako kandydat TVP na nowego dyrektora programowego. O to stanowisko ubiegał się również scenarzysta Wojciech Marczewski.

Po wysłuchaniu kandydatów Komitet Organizacyjny FFG powierzył jednak obie funkcję dotychczasowemu dyrektorowi festiwalu Leszkowi Kopciowi. Wojciech Marczewski został przewodniczącym rady programowej Festiwalu, a Jana Pawlickiego i Michała Oleszczyka zaproszono do udziału w pracach rady.

Pawlicki potwierdza portalowi Wirtualnemedia.pl, że będzie reprezentował Telewizję Polską na posiedzeniach rady programowej.

- Oceniam bardzo pozytywnie to jak Michał Oleszczyk prowadził Festiwal Filmowy w Gdyni, wiele udało mu się przeforsować. Trwa dyskusja jak zorganizować selekcję filmów. Myślę, że trzeba wzmocnić kino niezależnych twórców, zderzających się z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej czy Stowarzyszeniem Filmowców Polskich - wyjaśnia dla Wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki.

Michał Oleszczyk jest krytykiem filmowym, dziennikarzem i filmoznawcą. Od 2013 roku był dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Jan Pawlicki, dziennikarz i scenarzysta, ostatnio pełnomocnik zarządu TVP ds. utworzenia Agencji kreacji filmów i seriali, a do lipca 2016 roku szef TVP1.

42. Festiwal Filmowy w Gdyni odbędzie się w dniach 18-23 września 2017 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Festiwal Filmowy w Gdyni bez dyrektora artystycznego. Jan Pawlicki w radzie programowej

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
x
Polskie kino niezależne, czyli pakowanie pieniędzy publicznych w filmy, których nikt nie ogląda i nikt nie oglądnie. Za publiczne pieniądze bawią się w "sztukę".
odpowiedź
User
kuba
Nawet tam się wpie*dolą...
odpowiedź
User
Gaj oliwny
Zadanie wykonane, festiwal odbity...
odpowiedź