SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ośmioro finalistów konkursu dokumentalnego w ramach festiwalu „Pamięć i Tożsamość”

22 lutego startuje druga już edycja Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. Zaprezentują się na nim produkcje i koprodukcje Telewizji Polskiej o tematyce tożsamościowej, zrealizowane w 2021 r. Festiwal potrwa do 1 marca. Nowością jest konkurs na projekt dokumentu. Wyłoniono właśnie jego finalistów.

„Dobre fundamenty przyszłości to pamięć o naszej przeszłości” – akcentuje dyrektor festiwalu, Aneta Woźniak. - „Pamięć i Tożsamość” to nie tylko tytuł i motto festiwalu, lecz także żywe słowa przyświecające naszym produkcjom - dodaje. Nowością drugiej edycji jest konkurs na projekt filmu dokumentalnego.

Zwycięska koncepcja zostanie zrealizowana przez Telewizję Polską. Zakończył się właśnie pierwszy etap konkursu, w którym zespół selekcyjny wybrał do finału osiem projektów, spośród wszystkich prac zgłoszonych na festiwalowej stronie. Finaliści to: „Balladyna” w reż. Marii Dłużewskiej, „Pierwsi polscy himalaiści”, reż. Dariusz Załuski i Oswald Rodrigo Pereira, „Jak Polacy zbudowali Hollywood” (reżyser - Marcin Kolczyński), „Kruchy świadek historii” Macieja Janiszewskiego, „Nieznana podróż Pana Tadeusza” w reżyserii Krzysztofa Kunerta, „Kobieta niezwykła. Rzecz o Marii Konopnickiej” (autor: Leszek Staroń), „Orliki pana Kazka” w reżyserii Piotra Morawskiego oraz „Stanisław Helski. Rolnik niepokorny”, reż. Michał Torz.
 

 

II Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość” rozpocznie się 22 lutego o godz. 9.00 na ogólnodostępnej stronie fkn.tvp.pl, na której będzie można zobaczyć bez ograniczeń wszystkie produkcje festiwalowe. Również na tej stronie znajdą się bieżące relacje z wydarzenia, wywiady z twórcami i gośćmi . Między 25-27 lutym w warszawskim kinie Wisła odbędą się darmowe projekcie wybranych produkcji festiwalowych. Festiwal zakończy uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów tegorocznego Festiwalu.

Pierwsza edycja festiwalu ruszyła 22 lutego 2021 roku. Do przedsięwzięcia zakwalifikowano wówczas ponad 100 produkcji. Strona festiwalu była ogólnodostępna i bezpłatnie można było oglądać na niej zakwalifikowane filmy. Festiwal ma na celu promowanie treści tożsamościowych, produkowanych lub koprodukowanych przez nadawcę publicznego.

Dołącz do dyskusji: Ośmioro finalistów konkursu dokumentalnego w ramach festiwalu „Pamięć i Tożsamość”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl