SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Festiwal Promocji Miast Polskich

Wiosną przyszłego roku w Warszawie odbędzie się I edycja Festiwalu Promocji Miast Polskich.

Festiwal ma stać się forum dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami na co dzień zajmującymi się tworzeniem i realizacją strategii promocyjnych zmierzających do budowania mocnego, rozpoznawalnego wizerunku miast.
Projekt skierowany jest do samorządów, mediów, ekspertów i autorytetów w dziedzinie promocji miast, w tym przedstawicieli agencji reklamowych oraz  do mieszkańców.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Grupa Ströer w Polsce.

W ostatnich latach coraz więcej miast i regionów rozpoczęło realizację kampanii promocyjnych na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym, w których nośniki reklamy zewnętrznej stanowiły znakomite medium komunikacji społecznej. Możemy poszczycić się realizacją znaczących projektów promocyjnych na rzecz miast. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie reklamy zewnętrznej. Będąc partnerem miast, wychodzimy naprzeciw potrzebom związanym z edukacją i podwyższaniem standardów realizacji projektów promocyjnych miast w Polsce i poza granicami – mówi Janusz Malinowski, prezes Grupy Ströer w Polsce.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Związek Miast Polskich. Swój udział w projekcie zapowiedział Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezes Zarządu Instytutu Marki Polskiej, Mirosław A. Boruc.

Festiwal Promocji Miast Polskich obejmuje dwa kluczowe elementy: Konkurs, podczas którego zostaną uhonorowane wyróżniające się projekty promocyjne realizowane przez samorządy w Polsce (w różnych kategoriach). Konkursowi  towarzyszyć będą atrakcyjne dla miast nagrody i wyróżnienia. Istotną część Festiwalu stanowić będą wykłady i warsztaty  prowadzone przez specjalistów z kraju oraz ekspertów z zakresu budowania marek miast z najbardziej znanych metropolii europejskich.
Miasta polskie konkurują ze sobą w swoich staraniach o inwestorów, turystów, nowych mieszkańców, pozyskanie wysoko wykwalifikowanych pracowników, artystów i inteligencji. Część z nich może pochwalić się znaczącymi sukcesami. Jednak konieczność prowadzenia przemyślanych, długoterminowych i profesjonalnie realizowanych działań wizerunkowych i informacyjnych jest coraz większa – mówi Anna Proszowska-Sala, Public Affairs Manager w Grupie Ströer. Konsekwentne budowanie marki miasta, kreowanie i wzmacnianie jego wizerunku staje się niezbędnym elementem strategii rozwoju miast w kraju i za granicą.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Festiwal Promocji Miast Polskich

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl