SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polski film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” jest hitem na liście nieanglojęzycznych produkcji dostępnych na platformie Netflix

Netflix w końcu udostępnił globalnie film Macieja Kawulskiego „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” i w ciągu kilku dni okazał się nowym hitem platformy. Polskie produkcje coraz częściej zyskują popularność wśród zagranicznych subskrybentów.

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, Netflix Article

Przypadek filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” godny jest odnotowania, ponieważ obraz Macieja Kawulskiego, który ostatnio nakręcił „Akademię Pana Kleksa”, znalazł się na pierwszym miejscu najnowszego zestawienia TOP 10 nieanglojęzycznych filmów dostępnych na Netfliksie.

Film oglądano przez 10,53 mln godzin. To dopiero początek obecności tej produkcji na platformie zatem możliwe, że ten trend utrzyma się dłużej niż tylko w jednym tygodniu.

Fenomen polskiego filmu

Co ciekawe, film „Jak zostałem gangsterem” opowiada historię, która dla zagranicznego widza nie jest tak czytelna, jak w Polsce, a mimo to nie zniechęciła do obejrzenia filmu. W końcu życiorys Masy, o którym wspomina już na początku bohater i narrator filmu, nie jest powszechnie znany, podobnie jak realia polskich lat 90. i działalność mafii pruszkowskiej. Przyczyny popularności należy upatrywać w świetnej roli Marcina Kowalczyka, ale i bogatej ścieżce dźwiękowej, wśród której znalazło się sporo zagranicznych hitów, znanych poza granicami Polski.


W ostatnim czasie popularnością cieszą się także filmy Netfliksa z Piotrem Witkowskim. Mimo że „Plan lekcji” nie był udanym dziełem, to spotkał się z zainteresowaniem zagranicznej widowni, podobnie jak „Noc w przedszkolu”.

Plany Netfliksa w Polsce

Netflix ma duże plany, jeśli chodzi o polski rynek produkcyjny. W tym roku obejrzymy kilkanaście nowych tytułów powstałych specjalnie na potrzeby platformy. Będą to, m.in. filmy „Furioza 2” i „Furioza 3” stanowiące kontynuację popularnej „Furiozy”, serial a dokładnie neowestern „Idź przodem, bracie” w reżyserii Macieja Pieprzycy, serial twórczyni „Sexify” zatytułowany „Lady Janosik”, a także „Heweliusz” realizowany przez twórców „Wielkiej wody”.

Tytuły, o których wciąż niewiele wiadomo, ale także są w planach to serialowa ekranizacja książki „Informacja zwrotna” Jakuba Żulczyka oraz „Detektyw Forst” na podstawie twórczości Remigiusza Mroza z główną rolą Borysa Szyca. Czekamy także na „Pana Samochodzika i Templariuszy”. Zapowiada się intensywny rok na Netfliksie, a to nie wszystkie oczekiwane polskie produkcje.

 

Netflix ze wzrostem liczby subskrybentów

Na koniec września ub.r. Netflix miał globalnie 220,67 mln subskrybentów. Wzrost liczby subskrybentów Netfliksa był dużo wyższy od prognozy sprzed trzech miesięcy wynoszącej 1 mln. Platforma wróciła do dodatniej dynamiki, po tym jak w pierwszym kwartale ub.r. straciła netto 0,2 mln klientów, a w drugim - 0,97 mln.

W czwartym kwartale ub.r. Netflix spodziewał się pozyskać netto 4,5 mln subskrybentów. Przychody mają zmaleć rok do roku z 7,78 do 7,71 mld dolarów, marża operacyjna - z 8,2 do 4,2 proc., a zysk netto - z 607 do 163 mln dolarów.

Według badania Mediapanel we wrześniu ub.r. Netfliksa jako stronę internetową i aplikację mobilną odwiedziło 12,21 mln polskich użytkowników (dało to 41,13 proc. zasięgu), z których każdy spędził tam średnio 5 godzin, 39 minut i 38 sekund.

Dołącz do dyskusji: Polski film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” jest hitem na liście nieanglojęzycznych produkcji dostępnych na platformie Netflix

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl