SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

FinAi dostanie 7,3 mln złotych na projekt stworzenia modelu ryzyka kredytowego

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało polskiej spółce FinAi 7,3 milionów złotych dofinansowania w ramach programu Inteligentny Rozwój. Pozyskane środki firma planuje przeznaczyć na realizację projektu budowy modelu estymacji ryzyka kredytowego klienta detalicznego z wykorzystaniem alternatywnych źródeł danych oraz najnowszych badań i narzędzi z zakresu teorii grafów.

FinAi to założona w 2016 r. polska spółka technologiczna z branży finansowej. Firma pracuje nad wdrożeniem platformy kredytowej, która ma uprościć drogę klienta do uzyskania kredytu bankowego, a także nad usługami wspierającymi sprzedaż zdalną: modelami do zarządzania ryzykiem operacyjnym i ryzykiem kredytowym opartymi o zupełnie nowe dla sektora dane.

Firma zatrudnia ponad 50 ekspertów z obszarów bankowości, IT, Data Science oraz komunikacji marketingowej. Według zapowiedzi platforma kredytowa FinAi będzie dostępna dla klientów polskich banków w I kwartale br.
W 2020 r. firma planuje udzielić za pośrednictwem platformy kredytów o wartości 1 mld zł.

Teraz poinformowano że FinAi otrzyma wsparcie w wysokości 7,3 mln zł od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pozyskane środki firma planuje przeznaczyć na realizację projektu budowy modelu estymacji ryzyka kredytowego klienta detalicznego z wykorzystaniem alternatywnych źródeł danych oraz najnowszych badań i narzędzi z zakresu teorii grafów.

Zgodnie z zapowiedzią wdrożenie nowego modelu szacowania ryzyka kredytowego umożliwi bankom, a także innym instytucjom finansowym dotarcie z produktami kredytowymi do nowych segmentów populacji, jednocześnie poprawiając efektywność istniejących już narzędzi i procesów.

Dzięki jego wykorzystaniu wzrośnie również liczba osób, które zostaną ocenione przez polski system bankowy jako wiarygodne z punktu widzenia ryzyka kredytowego, co w dalszej perspektywie może mieć wpływ na poprawę wskaźnika wykluczenia finansowego wśród Polaków. Będzie to dotyczyło w szczególności ludzi młodych, będących na początku kariery zawodowej, w przypadku których bankom brakuje obecnie rozwiązań umożliwiających ocenę ich wiarygodności kredytowej, szczególnie w kanałach cyfrowych.

Dołącz do dyskusji: FinAi dostanie 7,3 mln złotych na projekt stworzenia modelu ryzyka kredytowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl