SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firefox 11 z synchronizacją dodatków i migracją z Chrome do pobrania (wideo)

Mozilla wydała najnowszą wersję przeglądarki Firefox na platformy Windows, Mac i Linux.

Firefox 11 z synchronizacją dodatków i migracją z Chrome do pobrania (wideo)

Firefox 11 na systemy Windows, Mac i Linux został wzbogacony o wbudowane narzędzia deweloperskie, które mają ułatwiać wizualizację elementów strony, a także rozszerzone możliwości opcji Firefox Sync, pozwalającej użytkownikom na synchronizację dodatków między komputerami.

Nowe narzędzia deweloperskie w nowy sposób reprezentują strukturę stron internetowych oraz ułatwiają edycję kodu CSS w czasie rzeczywistym. Narzędzie do zarządzania układem wizualnym to Firefox Page Inspector 3D View. Zdrobniale nazywane Tilt, to oparte na WebGL narzędzie do wizualizacji stron, lepiej wyróżniające strukturę strony niż w przypadku płaskiego widoku. 3D View czytelniej ilustruje w jaki sposób poszczególne składowe strony zostały zbudowane. Po wybraniu widoku 3D w narzędziu Page Inspector, należy przesunąć kursorem nad wybranym elementem, aby wyświetlić więcej informacji na jego temat.


 

Nowością w Firefoksie jest także narzędzie Style Editor, pozwalające deweloperom na edycję arkuszy stylów CSS, tak jak przy korzystaniu z edytora tekstu. Dzięki temu od razu widzą oni wprowadzane zmiany, bez konieczności opuszczania przeglądarki. Po wprowadzeniu zmian, Firefox Style Editor oferuje prosty sposób zapisania pliku na komputerze.

W Firefoksie 11 pojawiła się również synchronizacja dodatków do przeglądarki. Użytkownicy mogą teraz synchronizować dodatki pomiędzy wieloma komputerami, dzięki czemu ich ustawienia są takie same bez względu na to gdzie korzystają z Firefoksa. Funkcję tę można uruchomić w oknie Preferencji w karcie Sync.

Mozilla wprowadziła do najnowszej wersji swojej przeglądarki także możliwość importowania zakładek, historii i ciasteczek z Google Chrome.

Przeglądarkę internetową Firefox 11 na platformy Windows, Mac i Linux można pobrać z tej strony.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firefox 11 z synchronizacją dodatków i migracją z Chrome do pobrania (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
y
yp
8 8
odpowiedź