SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy Firefox z ulepszonym menedżerem haseł do pobrania

Mozilla udostępniła nową, oznaczoną numerem 76, wersję desktopowej przeglądarki internetowej Firefox.

Article

Firefox 76 oferuje lepsze zabezpieczenia loginów i haseł wykorzystywanych przez użytkowników w sieci. Menedżer haseł Lockwise będzie teraz wyświetlał ostrzeżenia jeśli dana witryna stała się celem ataku cyberprzestępców. Dodatkowo przeglądarka poprosi o zmianę hasła, gdy odkryje, że użytkownik stosował je także na innych stronach.

Nowy Firefox pozwoli teraz także na automatyczne generowanie bezpiecznych, złożonych haseł na większej liczbie stron internetowych, wraz z możliwością ich zapisywania bezpośrednio w przeglądarce.

Mozilla wprowadziła również dodatkowe zabezpieczenie z myślą o użytkownikach, którzy korzystają z danego urządzenia razem z innymi osobami. Teraz aby wyświetlić listę zapisanych haseł, nie mając skonfigurowanego hasła głównego do przeglądarki, konieczne będzie wpisanie hasła użytkownika systemu operacyjnego.

Oprócz nowości w zakresie bezpieczeństwa, Firefox 76 wprowadza nową funkcjonalność w trybie Picture-in-Picture, dzięki któremu można oglądać wideo w pływającym okienku. Teraz po dwukrotnym kliknięciu w to okienko wideo zostanie wyświetlone w trybie pełnoekranowym, a ponowne dwukrotne kliknięcie z powrotem zmniejszy rozmiar filmu.

Ponadto Firefox w nowej wersji oferuje wsparcie dla Audio Worklets, a to przekłada się na możliwość korzystania w przeglądarce z wideokonferencji w komunikatorze Zoom bez konieczności pobierania dodatków.

Przeglądarka internetowa Firefox 76 jest dostępna do pobrania tutaj.

Dołącz do dyskusji: Nowy Firefox z ulepszonym menedżerem haseł do pobrania

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tradycjonalista
Kiedy Firefox zacznie prace nad przyśpieszeniem ładowania się stron?
odpowiedź