SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firefox z większą kontrolą nad danymi w prywatnym przeglądaniu, jest wersja 64-bitowa

Mozilla wprowadziła do przeglądarki internetowej Firefox możliwość zablokowania dodatkowych trackerów w prywatnym przeglądaniu z Tracking Protection. Udostępniono także wersję 64-bitową przeglądarki na Windowsa.

Article

W poprzedniej wersji Firefoksa wprowadzono prywatne przeglądanie z Tracking Protection, aby dać użytkownikom kontrolę nad danymi, które gromadzą niepożądane strony.

Lista zablokowanych trackerów opiera się na zestawieniu, które dostarczyła firma Disconnect, partner Mozilli. Podstawowa lista ustawiona jest jako domyślna w prywatnym przeglądaniu i chroni przed reklamami czy odnośnikami do mediów społecznościowych. W celu lepszej ochrony przed śledzeniem, Firefox pozwala teraz wybrać listę, która zablokuje trackery znajdujące się często w filmikach, zdjęciach czy treściach osadzonych. Używanie tej listy wiąże się jednak z kompromisem, jako że Disconnect dostało zgłoszenia od użytkowników, że niektóre strony przestały prawidłowo działać. Obecnie Mozilla testuje rozwiązanie na swoim kanale "Nightly" i analizuje sugestie użytkowników.

Mozilla udostępniła także Firefoksa w wersji 64-bitowej na Windowsa, co ma zapewnić użytkownikom tego systemu lepszą wydajność gier i aplikacji. Z przeglądarki będą mogli korzystać użytkownicy Windows 7 i wyżej.

Firefox w wersji 64-bitowej oferuje limitowane wsparcie dla wtyczek, więc niektóre strony wymagające wtyczek, które działały w wersji 32-bitowej, mogą teraz nie działać prawidłowo. Mozilla zamierza usunąć wsparcie dla wtyczek NPAPI zarówno w 32-, jak i i 64-bitowej wersji Firefoksa przed końcem 2016 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firefox z większą kontrolą nad danymi w prywatnym przeglądaniu, jest wersja 64-bitowa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl