SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firefox znowu w dół

Po raz drugi w przeciągu trzech miesięcy, Firefox stracił udział w rynku przeglądarek internetowych.

Według danych Net Applications udział Firefox`a w rynku przeglądarek internetowych spadł we wrześniu z 8,27% do 7,55%. Ostatni raz tak kiepski wynik Firefox osiągnął w kwietniu bieżącego roku, kiedy to przeglądarka posiadała zaledwie 7.38% rynku.

Według Net Applications, Firefox zaczął tracić użytkowników już w czerwcu, kiedy to jego udział w rynku spadł do 8,71%. Małym wyjątkiem w spadkowej tendencji wspomnianej przeglądarki był sierpień. Analitycy podkreślają jednak, że obecny spadek udziału Firefoxa w rynku przeglądarek internetowych jest mniej dotkliwszy aniżeli wskazywałyby na to dane liczbowe.

Vincent Vizzaccaro z Net Applications powiedział, że Firefox wali głową w mur, ciągle oscylując udziałem w granicach od 7 do 8%.

Według Vizzaccaro, nowym liderem rankingu już wkrótce może stać się Netscape. Wszystko za sprawą wspólnego przedsięwzięcia tej firmy z Hawlett-Packard, dzięki któremu przeglądarka Netscape będzie instalowana na komputerach PC firmy HP.

Inna alternatywną do IE przeglądarką internetową jest Opera. Ta również straciła kawałek internetowego rynku. Według Net Applications jej udział spadł z 0.62% w sierpniu do 0,51% we wrześniu bieżącego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firefox znowu w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl