SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma audytorska MediaSense sprzedana za 30 mln funtów

MediaSense, globalna firma konsultingowa i doradcza, która nadzorowała wiele z największych przetargów mediowych w ostatnich latach, sprzedała znaczną część udziałów firmie private equity Apiary Capital. Wartość transakcji miała wynieść 30 mln funtów.

fot. Shutterstock.comArticle

Graham Brown i Andy Pearch założyli MediaSense podczas kryzysu finansowego w 2009 roku i zbudowali listę klientów, wśród których są m.in. Chanel, Coca-Cola, Diageo, Dyson, Honda, Just Eat, Sanofi i rząd Wielkiej Brytanii.

Teraz odsprzedali znaczną część udziałów firmie private equity Apiary Capital za ok. 30 mln funtów. Nie podają, ile to udziałów. Brown, dyrektor generalny, i Pearch, dyrektor operacyjny, planują wykorzystać tę inwestycję do realizacji „ambitnych planów ekspansji” dla swojej firmy.

Każdy ze współzałożycieli  ma po około 45 proc. udziałów w MediaSense. Pozostali pracownicy, w tym Ryan Kangisser, partner zarządzający, posiadają resztę udziałów.

Stabilnie mimo pandemii

Z raportów finansowych wynika, że pomimo pandemii liczba pracowników wzrosła z 35 w 2019 r. do 56 w 2020 r. MediaSense podaje, że w tym roku liczba pracowników wzrosła o kolejne 40 proc. do około 80 osób, m.in. w związku ze wzrostem liczby przetargów w branży reklamowej.

Brown, który kiedyś pracował w agencji Carat, powiedział: - Dzięki naszemu wspaniałemu zespołowi i lojalnym klientom jesteśmy bardzo dumni z tego, co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich 12 lat, ale pozostajemy ambitni i głodni dalszej ekspansji i wzrostu. Chcieliśmy znaleźć partnera o podobnych poglądach na kolejny etap naszego rozwoju. Cieszę się, że mogę powiedzieć, że znaleźliśmy firmę, która jest tak samo podekscytowana naszą przyszłością jak my. 

Kwota sprzedaży udziałów nie została ujawniona, ale  zagraniczne media branżowe szacują, że firma została wyceniona na ponad 30 milionów funtów przy hipotetycznej wielokrotności ośmiokrotności rocznych zysków w wysokości 4 milionów funtów.

Ostatnie roczne sprawozdania MediaSense pokazują, że zyski firmy wzrosły o 2,2 mln funtów w 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Firma audytorska MediaSense sprzedana za 30 mln funtów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl