SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firmy analizują aktywność internetową swoich pracowników

Blisko 28 procent dużych amerykańskich firm zwolniło w ciągu ostatniego roku swoich pracowników za naruszenie zasad dotyczących korzystania z poczty e-mail.

Firmy analizują aktywność internetową swoich pracowników

Tak wynika z raportu firmy Proofpoint o nazwie "Outbound Email and Content Security in Today's Enterprise, 2007".

Prawie 1/5 firm przyznała się, że dyscyplinarnie zwolniła swoich pracowników na skutek nieprawidłowego korzystania przez nich z blogów i list dyskusyjnych. Wpływ na pożegnanie się z pracownikami miały też serwisy społecznościowe i strony do dzielenia się różnego rodzaju mediami.

Blisko 1/3 badanych firm dających pracę dla co najmniej tysiąca osób, zatrudniła specjalnych pracowników, których zadaniem jest czytanie i analizowanie treści wiadomości mailowych wychodzących na zewnątrz.

W przypadku przedsiębiorstw zatrudniających przynajmniej 20 tysięcy osób wskaźnik ten wzrósł do 40 procent. Trudno się temu dziwić, skoro blisko 30 procent takich dużych firm w związku z e-mailami wysyłanymi przez ich pracowników zostało wezwanych do sądu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firmy analizują aktywność internetową swoich pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl