SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firmy produkcyjne nadal nie wiedzą, kiedy wznowią zdjęcia do formatów telewizyjnych

Producenci telewizyjni nadal w większości nie wiedzą, kiedy wrócą do pracy na plany zdjęciowe. Część z nich ciągle pracuje zdalnie, przygotowuje scenariusze i szykuje się do wznowienia zdjęć, ale nie wskazano im jeszcze konkretnych terminów wznowienia produkcji przez nadawców telewizyjnych. Na razie jedynie Telewizja Polska wznowiła zdjęcia do „Jakiej to melodii”, „Szansy na sukces”, "Familiady" i "Koła fortuny".

fot. materiały prasoweArticle

W połowie marca większość stacji stopniowo rozpoczęła wygaszanie planów produkcyjnych. Na żywo powstaje niewiele programów, to m.in. formaty śniadaniowe, takie jak „Dzień Dobry TVN” czy „Pytanie na śniadanie”, które tworzone są ze zastosowaniem szczegółowych procedur, które mają uchronić prowadzących przed ryzykiem zakażenia koronawirusem. Nie tylko dezynfekuje się powierzchnie, ogranicza liczbę osób na planie, trzyma 2-metrowy dystans, ale też m.in. ozonuje pomieszczenia po każdym nagraniu.

Spytaliśmy największe firmy odpowiadające za produkcję telewizyjną w Polsce czy wiedzą już, kiedy wznowią zdjęcia.
ATM Grupa kilka dni temu uruchomiła rekrutację - na stanowisko asystenta kierownika produkcji. Miałby on zacząć pracę od połowy maja.

Jak informuje nas Sylwia Olech, PR manager ATM Grupy jest to jednak tylko praca biurowa - w tym przypadku chodzi o „Pierwszą miłość”. - Na razie nie ma informacji o rozpoczęciu zdjęć. W końcu kiedyś się te zdjęcia będą musiały zacząć i teraz jest okres przygotowawczy - odpowiada Olech portalowi Wirtualnemedia.pl.

ATM Grupa poinformowała pod koniec marca br., że ze względu na epidemię wstrzymane zostały zdjęcia na planach. - Oznacza to w praktyce, że większość zamówień telewizyjnych do ramówki wiosennej nie zostanie zrealizowana w całości. Dotyczy to zwłaszcza seriali emitowanych w trybie codziennym - tłumaczył Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy. - Jeśli chodzi o głównych naszych klientów - stacje naziemne, zazwyczaj mamy do czynienia z dwoma sezonami emisyjnymi: ramówką wiosenną i jesienną. Mam nadzieje, że bez przeszkód uda nam się zrealizować zamówienia jesienne - dodał.

Podobne informacje przekazało nam Jake Vision, które odpowiada m.in. za produkcję „Milionerów” TVN czy serialu „Motyw”, który obecny był we wiosennej ramówce tej stacji. Ostatnie największe formaty, jakie realizowała spółka to również „Love Island” i „Ninja Warrior” dla Polsatu.

- Z niczym nie ruszyliśmy. Czekamy na stacje i ich decyzje. „Love Island” i „Ninja Warrior” mają być kontynuowane, ale nie ma jeszcze decyzji kiedy. Stacje - co oczywiste w tej sytuacji - obawiają się o powodzenie i bezpieczeństwo produkcji – przekazał nam Beerend Jan Kepinski, szef Jake Vision.

Endemol Shine Polska, która w ostatnim sezonie realizowała m.in. show „Tylko Jeden” dla Polsatu i „Twoja twarz brzmi znajomo” dla Polsatu, „Stulecie Winnych” dla TVP czy „Masterchef Junior” również odpowiada nam, że na razie nie jest w stanie powiedzieć, kiedy ruszą zdjęcia. Firma zastrzega, że trzeba poczekać, aż „sytuacja się ustabilizuje”.

TVP ruszyła ze zdjęciami

Nadawcy telewizyjni i firmy producenckie już w połowie marca przerwali zdjęcia do większości seriali, w tym m.in. „Na Wspólnej”, „Klanu”, „Korony królów” i „Pierwszej miłości”. Telewizja Polsat poinformowała o zawieszeniu emisji kolejnych odcinków nowego talent-show „The Four. Bitwa o sławę” oraz programów „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Na razie jedynym wyjątkiem wśród nadawców, który wznowił produkcję formatów rozrywkowych jest Telewizja Polska. Po kilkutygodniowej przerwie związanej z pandemią koronawirusa ruszyła ze zdjęciami do odcinków teleturnieju „Jaka to melodia?” oraz „Szansy na sukces”. Program na antenie Jedynki będzie można oglądać od 3 maja, a nagrody ze specjalnych odcinków przeznaczone zostaną na walkę z koronawirusem.

Dodatkowo w nowych warunkach realizowane są odcinki do "Familiady" oraz "Koła fortuny". Do pierwszej z produkcji nagrano już 12 odcinków, których emisja ma potrwać do 6 czerwca br. Drużyny liczą po 3 osoby, zachowują 2-metrowy odstęp podczas całej gry, podobnie jak prowadzący Karol Strasburger. Stanowisko do odpowiadania na główne pytania oddzielone jest pleksiglasem, by uczestnicy nie mieli ze sobą styczności.

Jak powiedział nam Ryszard Krajewski, prezes Astro SA - producent wykonawczy formatu, podczas zdjęć nie ma publiczności, a wszystkie powierzchnie łącznie ze sprzętem są kilkukrotnie dezynfekowane. - Przygotowania do jesiennej ramówki powinny ruszyć w sierpniu i na razie trudno przewidzieć czy zdjęcia będą realizowane w takim samym rygorze, jak teraz - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Firmy produkcyjne nadal nie wiedzą, kiedy wznowią zdjęcia do formatów telewizyjnych

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rafik
nie oglądam gnioty TVP
odpowiedź
User
Gość X
W Czerwcu wrócą. Po wakacjach wróci normalna Familiada, ale pod rygorem sanitarnym, będzie już z widzami i skończą się trzyosobowe zespoły, wróci gra w 5 osób.
odpowiedź
User
Gość X
nie oglądam gnioty TVP

Warto oglądać chociażby Jeden z dziesięciu.
odpowiedź