SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firmy Zygmunta Solorza zbudują największą farmę fotowoltaiczną w Polsce

Firma Esoleo przejęta w br. przez Cyfrowy Polsat i spółka zależna kontrolowanego przez Zygmunta Solorza Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin odpisały umowę dotyczącą budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuZygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu

Umowa podpisana przez Esoleo i PAK Serwis zakłada jest zaprojektowanie, montaż i przekazanie do eksploatacji farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Elektrownia fotowoltaiczna zostanie wybudowana na działkach o powierzchni ok. 100 ha, na zrekultywowanych gruntach, które uprzednio eksploatowano w procesie wydobycia węgla brunatnego metodą odkrywkową. Teren znajduje się w granicach administracyjnych gminy Brudzew.

Firmy podkreślają, że farma fotowoltaiczna w Brudzewie w planowanej dacie zakończenia jej budowy będzie największą farmą PV w Polsce. Jej moc będzie ponad 18,5 razy większa od mocy największej działającej obecnie w Polsce elektrowni fotowoltaicznej znajdującej się w Czernikowie koło Torunia, której moc zainstalowana wynosi 3,77 MW. Esoleo w sektorze biznesowym realizuje też m.in. elektrownie fotowoltaiczne na 200 sklepach dla Dino Polska.

- Stawiamy na sprawdzonych partnerów technologicznych w tym projekcie. Dostawcą modułów fotowoltaicznych będzie Talesun, a falowniki dostarcza Huawei - w oparciu o ich rozwiązania technologiczne budujemy też instalacje fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych i biznesowych, którzy z naszą ofertą mogą się także zapoznać w salonach Plusa i Cyfrowego Polsatu - opisuje Krzysztof Dziaduszyński, członek zarządu Esoleo.

- Budowa farmy dla ZE PAK i rozwijanie kompetencji fotowoltaicznych przez Esoleo w innych spółkach Grupy jest dla nas bardzo ważne. Cieszymy się, że oferta naszego konsorcjum została wybrana przez ZE PAK. Mamy tu przykład idealnej synergii – naszego doświadczenia w budowie farm fotowoltaicznych oraz PAK Serwisu w realizacji inwestycji na średnim i wysokim napięciu - komentuje Mariusz Klimczak, prezes Esoleo.

- Esoleo uruchomiło niedawno centrum szkoleniowe dla swoich instalatorów w centralnej Polsce. Dynamicznie rosnąca sprzedaż oraz projekty farm, nad którymi pracujemy dla naszych klientów, wymagają coraz większej liczby wysoko wykwalifikowanych ekip monterskich, które mają kompleksową wiedzę i wyposażenie zgodne z najwyższymi standardami. Stąd opracowaliśmy autorskie tygodniowe szkolenie praktyczne dla instalatorów, jakiego jeszcze w naszym kraju nie było. Inwestujemy we własną flotę aut z nowoczesnym sprzętem instalatorskim - wylicza Mariusz Klimczak.

51 proc. udziałów firmy Esoleo (wtedy działającej pod nazwą Alledeo) została kupione przez Cyfrowy Polsat za 6,9 mln zł na początku br. W zarządzie i radzie nadzorczej przejętej spółki pojawili się menedżerowie z firm Zygmunta Solorza.

W lipcu rozwiązana z oferty Esoleo zaczęły być sprzedawane w salonach Cyfrowego Polsatu i Plusa.

Dołącz do dyskusji: Firmy Zygmunta Solorza zbudują największą farmę fotowoltaiczną w Polsce

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bart
Zygmunt podpisał umowę sam ze sobą. Faaajnie.
odpowiedź
User
Poliszynel
Solorz uznał że ma za dużo pieniędzy i zabrał się za lewackie antyekonomiczne "idee fix" typu foltowoltalika i farmy wiatrowe. Straci pieniądze ale zapunktuje u lewaków
odpowiedź
User
Adrian
Solorz uznał że ma za dużo pieniędzy i zabrał się za lewackie antyekonomiczne "idee fix" typu foltowoltalika i farmy wiatrowe. Straci pieniądze ale zapunktuje u lewaków


Fotowoltaika przestanie być lewacka, gdy ludzie zaczną na tym oszczędzać pieniądze.
odpowiedź