SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Producent „Fishing Clash” bez jednej piątej wpływów, ale znów z zyskiem

Produkująca gry mobilne firma Ten Square Games w zeszłym kwartale przy spadku skonsolidowanych przychodów o 19,4 proc. zarobiła na czysto 17,9 mln zł. Rok wcześniej miała 12,8 mln zł straty netto.

Biuro Ten Square Games, fot. materiały prasowe Biuro Ten Square Games, fot. materiały prasowe

Rok do roku kwartalne przychody grupy Ten Square Games z „Fishing Clash” zmniejszyły się z 72,56 do 61,22 mln zł, a z „Hunting Clash” - z 32,39 do 22,79 mln zł.

Z dużo mniej popularnych gier firmy wzrost w tym obszarze osiągnął tylko „Real Flight Simulator” (z 4,32 do 4,96 mln zł), zaś w przypadku „Wings of Heroes” skurczyły się z 5,77 do 2,92 mln zł (chociaż mocno wzrosły kwartał do kwartału).

Przychody z płatności w „Hunting Clash” zmalały, mimo że średniomiesięczna liczba użytkowników gry poszła w górę z 1,37 do 3,53 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Rok 2023 był dla nas przełomowy, podejmując wiele trudnych decyzji zbudowaliśmy fundamenty pod przyszły wzrost TSG. Intensywne prace z produktem - testy i analiza opinii graczy - dostarczyły nam niezwykle cennych informacji, które ukształtowały naszą strategię działań na 2024 rok i kolejne lata - podkreśla w komunikacie Andrzej Ilczuk, CEO Ten Square Games.

- Trwające prace nad prototypami nowych produktów - „Hunting Next” i „Fishing Next” - po raz kolejny pokazują, że jesteśmy w stanie szybko dostosować się do zmieniających się wymagań rynku wykorzystując do tego innowacyjne rozwiązania.  Nasze nowe projekty koncentrują się na innych typach rozgrywki i grupach docelowych w segmencie rynku, który doskonale znamy. W naszej opinii stwarza nam to szansę na redefinicję granic segmentu gier outdoorowych na urządzeniach mobilnych - zaznacza.

Grupa Ten Square Games poprawiła rentowność, bo mocno obcięła wydatki. Koszty sprzedaży zmalały z 69 do 54,95 mln zł, koszty ogólnego zarządu - z 16,77 do 7,51 mln zł, a pozostałe wydatki operacyjne skurczyły się z 26,89 mln do 297,1 tys. zł.

- Pomimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych, dyscyplina kosztowa i skupienie na tworzeniu wartości dodanej przez wszystkie zespoły w firmie,  pozwoliły nam zakończyć I kwartał 2024 roku pozytywnymi wynikami finansowymi na każdym poziomie. Dodatkowo, zrealizowaliśmy skup akcji własnych o rekordowej w historii firmy wartości 114,5 mln zł. To dowód naszego zaangażowania w zwrot wartości dla naszych akcjonariuszy - podkreśla w komunikacie Magdalena Jurewicz, dyrektor finansowa Ten Square Games.

Skorygowany zysk EBITDA firmy nieznacznie zmalał (z 27,63 do 27,49 mln zł), natomiast rentowność operacyjne poszła w górę z 14,41 mln zł straty do 19,11 mln zł zysku, a wynik netto - z 12,84 mln zł straty do 17,94 mln zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Producent „Fishing Clash” bez jednej piątej wpływów, ale znów z zyskiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl