SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV i TVP Historia na czele kanałów dokumentalnych

W lutym br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV, a drugie miejsce zajęła TVP Historia. Największym wzrostem pochwalić się mogła stacja H2, a na przeciwnym biegunie znalazł się Animal Planet HD.

Udział kanału Fokus TV w lutym 2017 roku wyniósł 0,74 proc., po spadku względem lutego 2016 roku o 7,50 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Drugą lokatę zajęła TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,64 proc., po spadku o 3,03 proc.

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,62 proc., po wzroście udziału w porównaniu do lutego ub.r. o 6,90 proc.

Największym wzrostem pochwalić się mógł kanał H2, który awansował z miejsca 20. na 19. Udział tej stacji w analizowanym miesiącu zwiększył się o 75 proc. do 0,07 proc.

Z kolei na przeciwnym biegunie znalazła się stacja Animal Planet HD, która w rankingu spadła z lokaty 17. na 21. Jej udział, po spadku o 44,44 proc., wyniósł 0,05 proc.

W grupie komercyjnej z udziałem na poziomie 0,81 proc. w lutym 2017 roku ex aequo liderami były dwie stacje: Discovery Channel (jej średni dobowy udział wzrósł o 2,53 proc.) i Fokus TV (spadek o 11,96 proc.). W lutym ub.r. Discovery Channel był drugi.

Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,58 proc.; do góry o 7,41 proc.).

Największym wzrostem w tej grupie wiekowej pochwalić się mógł kanał Discovery Historia, którego średni wynik zwiększył się o 62,50 proc. do 0,13 proc.

Na przeciwnym biegunie również i w tym ujęciu znalazł się Animal Planet HD - było to 45,45 proc. do 0,06 proc.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Fokus TV i TVP Historia na czele kanałów dokumentalnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl