SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem oglądalności w styczniu. Adventure najbardziej w dół

W styczniu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu mógł się pochwalić CI Polsat, a najwięcej stracił kanał Adventure - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
 

Article

Udział kanału Fokus TV w styczniu 2020 r. wyniósł 1,09 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 7,98 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Na drugim miejscu znalazła się TVP Historia. Udział tego kanału w rynku to 0,64 proc. (w górę o 0,17 proc.). Trzecie miejsce zajął TVN Turbo. Średni dobowy wynik tego kanału w ubiegłym miesiącu wyniósł 0,51 proc., po spadku udziału w porównaniu do stycznia 2019 r. o 12,80 proc.

Z piętnastego miejsca na jedenaste awansował CI Polsat, którego średni udział w styczniu br. wyniósł 0,19 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 64,68 proc. Największy spadek odnotował z kolei kanał Adenture, którego udział zmalał o 60,47 proc. do 0,01 proc. Kanał ten zajął 25. miejsce w rankingu.

W grupie komercyjnej Fokus TV przed TVN Turbo

W grupie komercyjnej w styczniu 2020 r. liderem był również kanał Fokus TV. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł w tej grupie 1,10 proc., po wzroście o 5,30 proc.

Na drugim miejscu znalazł się TVN Turbo z wynikiem 0,87 proc. (w dół o 14,09 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,66 proc.; - 8,74 proc.). W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał History, którego średni wynik urósł o 60,57 proc. do 0,39 proc. Stacja Adventure również w tej grupie odnotowała największy spadek - jej strata wyniosła 77,38 proc. do 0,02 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności w styczniu. Adventure najbardziej w dół

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Boli
Zauważyliście że water planet emituje filmy?
odpowiedź
User
seba
oglądalność 0,002 % to ile?
odpowiedź
User
Shakyor
Kanału History teraz nie da się oglądać. Kiedyś było pełne archiwalnych materiałów i ciekawych wykładów o historii, zwłaszcza tej wojennej. A teraz kiedy bym nie włączył to albo Gwiazdy lombardu albo Wojny magazynowe, które z historią mają tyle wspólnego co rap z muzyką klasyczną.
odpowiedź