SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

FoodCare bez praw do napoju Black - decyzja sądu na wniosek Michalczewskiego

Sąd Okręgowy w Gdańsku zdecydował, że FoodCare nie może obecnie produkować i promować napoju Black, bo jego wizerunek jest zbyt podobny do Tigera. Orzeczenie obowiązuje na czas procesu z fundacją Dariusza Michalczewskiego.

FoodCare bez praw do napoju Black - decyzja sądu na wniosek Michalczewskiego

Zakaz wydany FoodCare’owi przez gdański sąd obejmuje hasła „Power is black”, „Oryginalny smak w nowym opakowaniu” i „Podążaj za Czarnym Tygrysem”, wizerunek głowy tygrysa oraz wszystkie teksty z frazą „czarny tygrys”. Przypomnijmy, że ten drugi slogan był wykorzystywany we wrześniowej kampanii napoju Black (więcej o tej akcji).

Decyzja obowiązuje na czas trwania procesu między FoodCare’em a Fundacją Darka Michalczewskiego „Równe Szanse”, który toczy się przed sądami w Gdańsku i Krakowie. Jednocześnie zasądzono zajęcie w magazynach FoodCare’u opakowań i materiałów reklamowych z zakazanymi oznaczeniami.

Wcześniej gdański sąd zakazał FoodCare’owi na czas procesu produkcji, sprzedaży i promocji napojów energetycznych Tiger (więcej na ten temat). Teraz dodał do tego zniekształcone formy tej nazwy, np. T G R, która też pojawiła się w ostatniej kampanii napoju Black. - FoodCare próbował wypromować swój produkt w oparciu o rozpoznawalność i popularność Tigera - ocenia Dariusz Michalczewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: FoodCare bez praw do napoju Black - decyzja sądu na wniosek Michalczewskiego

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Don
To jest żart ... Michalczewski to kawal sk...
8 8
odpowiedź
User
kat
nie wiem co to za sad, po takiej zagrywce to ja na miekscu food care zgłosił bym zastrzeżenia do sadu najwyższego i skierował sprawe do sadu przeciwko polsce, a sedzia który przyczynił sie do orzeczenia z miejsca powinien mieć odebrane uprawnienia sedziewske- Kpina!!!!! To sie bezprwne działanie urzednika państwowego na szkode Przedsiebiorcy!!!!!
8 8
odpowiedź