SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fortis Bank Polska zmienia nazwę na BNP Paribas Bank Polska

Nadzwyczajne Walne Fortis Bank Polska zaakceptowało nową nazwę banku - BNP Paribas Bank Polska, poinformował bank w komunikacie.

Fortis Bank Polska zmienia nazwę na BNP Paribas Bank Polska

„Decyzja o nowej nazwie formalnej oznacza jednocześnie, że bank rozpoczyna proces zmiany marki, pod którą oferuje obecnie swoje produkty i usługi. Jeszcze w pierwszej połowie tego roku aktualne logo: BNP Paribas Fortis zastąpi nowe: BNP Paribas. O wszystkich tych zmianach bank będzie informował swoich klientów oraz kontrahentów" - podano w komunikacie.

Decyzja o nowej nazwie formalno-prawnej, jak i nowej marce banku nie oznacza jednak zmian w jego strukturze kapitałowej. Grupa BNP Paribas jest podmiotem dominującym w stosunku do Fortis Banku SA/NV z siedzibą w Brukseli, do którego należy 99,87% akcji Fortis Banku Polska.

Na zmianę statutu banku dotyczącą nazwy zezwoliła już również Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

W połowie maja ub. roku francuski bank BNP Paribas kupił  16.738.712 akcji Fortis Bank Polska, stanowiących 99,81% kapitału i uprawniających do tyluż głosów na WZ, w wyniku bezpośredniego nabycia przez BNP Paribas 263.586.083 akcji Fortis Bank S.A./N.V. z siedzibą w Brukseli, reprezentujących 54,55% kapitału zakładowego i praw głosu w Fortis Bank Belgium.

Tym samym, polski Fortis Bank poprzez swojego bezpośredniego właściciela dołączył do struktur BNP Paribas. Następstwem zmian o charakterze właścicielskim jest rebranding Fortis Banku Polska.

Wcześniej, w sierpniu 2009 r. nastąpiła fuzja operacyjna Fortis Banku i Dominet Banku, a prawne połączenie instytucji nastąpiło 31 lipca. W listopadzie ub. roku bank zakończył proces zmiany logo w większości placówek połączonego Fortis Banku i dawnego Dominet Banku na BNP Paribas Fortis, choć prawną nazwą banku pozostał Fortis Bank Polska.

Fortis Bank Polska miał 41,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 429,88 mln zł straty rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fortis Bank Polska zmienia nazwę na BNP Paribas Bank Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sgvd5
oceniaj banki i usługi bankowe:

http://ocena-banku.blogspot.com

http://ocena-kredytu.blogspot.com
odpowiedź