SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fortis połączy się z Dominet Bankiem

Fortis Bank Polska połączy się z Dominet Bankiem w jeden bank w ciągu dwóch-trzech lat, wówczas prawdopodobnie zniknie z polskiego rynku marka Dominet.

Taką strategię wobec przejmowanych marek stosuje Fortis na innych rynkach, na których działa, poinformował we wtorek wiceprezes Fortis Bank Polska Bartosz Chytła.

"Komisja Nadzoru Bankowego dała nam cztery lata na przeprowadzenie połączenia. My chcemy zrobić to szybciej, w ciągu dwóch-trzech lat" - powiedział Chytła dziennikarzom.

Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) wydała zgodę na zakup przez grupę Fortis akcji Dominetu - właściciela Dominet Banku i spółki Dominet Finanse - przed dwoma tygodniami. Fortis zobowiązał się wobec KNB, że połączenie Dominet Banku z Fortis Bank Polska przeprowadzi w ciągu najbliższych 4 lat.

Do czasu połączenia banków pierwszy z nich będzie oferował usługi dla zamożnych klientów indywidualnych (personal i private banking) oraz produkty i usługi dla małych i średnich firm, a Dominet Bank na razie będzie działał pod własną marką i formalnie będzie częścią grupy Fortis Bank Polska. Spółka będzie kontynuowała działalność consumer finance, udzielając kredytów samochodowych i gotówkowych oraz oferując karty kredytowe.

"Po połączeniu prawdopodobnie będziemy działać pod jedną marką Fortis. Zwykle stosujemy taką strategię na innych rynkach" - powiedział Chytła.

Po połączeniu banków również w Dominet Banku będzie działał nowy system bankowości internetowej Pl@net, który bank właśnie wprowadza.

"Gdy oba banki zostaną połączone, a to stanie się w perspektywie 2-3 lat, to ten system będzie też uniwersalny" - powiedział wiceprezes Fortisu.

Dzięki udogodnieniom nowego systemu bankowości internetowej (dodatkowe zabezpieczenia, moduł inwestycyjny i powiadomienia SMS-em), Fortis chce przyciągnąć do korzystania z systemu 3-5 tysięcy nowych użytkowników do końca bieżącego roku. Obecnie z bankowości internetowej w Fortis Banku korzysta ponad 14 tys. klientów indywidualnych i małych firm. Bankowość internetową Fortisu wykorzystuje około 30% klientów indywidualnych i 40% klientów biznesowych.

Zysk netto Fortis Bank Polska w 2006 roku wyniósł 108 mln zł wobec 101 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fortis połączy się z Dominet Bankiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl