SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fortuna Entertainment Group przeprowadzi IPO na GPW i w Pradze do końca 2010 r.

Operator sieci zakładów wzajemnych, Fortuna Entertainment Group N.V. zamierza przeprowadzić ofertę publiczną oraz wprowadzić akcje do obrotu na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Pradze, poinformowała spółka w komunikacie. Oferta powinna zostać zamknięta do końca 2010 roku.

„Potencjalna oferta będzie realizowana zarówno w formie oferty publicznej – skierowanej do inwestorów w Polsce, Czechach, na Słowacji – jak i oferty prywatnej (private placement) dla inwestorów instytucjonalnych w wybranych jurysdykcjach poza granicami Polski, Czech i Słowacji. Oferta powinna zostać zamknięta do końca 2010 roku” – czytamy w komunikacie.

„Planowane wejście na giełdę w kluczowych krajach, w których działa Fortuna jest ważnym rozdziałem w historii Grupy. (…) Oferta akcji umożliwi pozyskanie środków na kolejne projekty, które wesprą nasz dalszy rozwój. Ponadto, nasi klienci – uczestnicy zakładów sportowych – będą mogli stać się akcjonariuszami Fortuny, co z pewnością dodatkowo wzmocni nasze długotrwałe relacje” – powiedział Jiří Bunda, prezes Fortuna Entertainment Group, cytowany w komunikacie.

Fortuna Entertainment Group deklaruje prowadzenie atrakcyjnej polityki dywidendowej (zakładającej wypłatę od 50% do 100% zysku netto). Spółka chce ponadto wprowadzić internetowe zakłady bukmacherskie w Polsce, co uzależnione jest od zmian w polskim prawie, a także rozwijać FortunaWin – zagraniczną platformę internetową poszerzać ofertę produktów i usług.

Od pięciu lat właścicielem Grupy Fortuna jest Penta Investments. "Penta, będąca funduszem private equity, w wyniku oferty publicznej zmniejszy swoje zaangażowanie w Spółce, ale zachowamy znaczący pakiet akcji, pozwalający na dalszy udział w rozwoju firmy” – powiedział Jozef Janov, przewodniczący rady nadzorczej Fortuna Entertainment Group i przedstawiciel grupy inwestycyjnej Penta Investments, cytowany w komunikacie.

UniCredit Bank AG pełni funkcję globalnego koordynatora i prowadzącego księgę popytu, przy współpracy z Erste Group Bank AG, występującym w roli współmenedżera oferty. Menedżerem oferty detalicznej w Polsce jest UniCredit CAIB Poland S.A., natomiast Centralny Dom Maklerski Pekao S.A. i Dom Maklerski Pekao SA wystąpią w roli autoryzowanych brokerów Oferty na terytorium Polski. Česká spořitelna, a. s., pełnić będzie funkcję menedżera oferty detalicznej w Czechach, z Brokerjet of Česká spořitelna, a. s. jako autoryzowanym brokerem w Czechach. Slovenská sporiteľňa, a. s. będzie menedżerem oferty detalicznej na Słowacji.

Przed rozpoczęciem oferty, konieczne będzie uzyskanie wymaganych rejestracji, zgód i notyfikacji wszystkich niezbędnych organów, w szczególności: Autoriteit Financiële Markten (AFM) – holenderskiego regulatora rynku kapitałowego, Narodowego Banku Czech (ČNB), polskiej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oraz Narodowego Banku Słowacji (NBS).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fortuna Entertainment Group przeprowadzi IPO na GPW i w Pradze do końca 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl