SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Charakterów” i „Psychologii w praktyce” ze spadkiem wpływów o 13 proc. i 6,5 mln zł zysku

W ub.r. firma Forum Media Polska, wydająca szereg czasopism z kilku obszarów tematycznych, zanotowała spadek przychodów o 12,6 proc. do 57,31 mln zł oraz zysku netto z 7,43 do 6,5 mln zł. W br. spodziewa się wzrostu wpływów o 3 proc., m.in. dzięki rozwojowi oferty cyfrowej.

Article

Przychody Forum Media Polska ze sprzedaży wyrobów (m.in. czasopism) zmalały rok do roku z 27,92 do 24,22 mln zł, a z usług (m.in. reklam i usług cyfrowych) - z 34,98 do 30,25 mln zł. Wpływy krajowe poszły w dół z 60,46 do 51,86 mln zł, a te z zagranicy zwiększyły się z 2,44 do 2,61 mln zł.

Forum Media Polska przejęło „Charaktery”

W portfolio prasowym Forum Media Polska są magazyny z kilku obszarów tematycznych: edukacja (m.in. „Psychologia w praktyce”, „Głos Pedagogiczny”, „Charaktery”, „Polonistyka”, „Forum Logopedy”), medycyna (m.in. „Animal Expert”, „Wiadomości Dermatologiczne”, „Forum Pediatrii Praktycznej”), budownictwo („Real Estate Magazine”, „Mieszkanie i Wspólnota”), BHP i produkcja („Menedżer Produkcji”, „Logistyka a Jakość”, „Służby Utrzymania Ruchu”), administracja i zarządzanie (m.in. „Magazyn Online Marketing”, „PR Manager”, „Monitor Zamówień Publicznych”, „HR Business Partner”) oraz zdrowie i uroda (m.in. „Food Forum”, „Kurier Fryzjerski”, „BikeBoard”).

„Chakatery” firma przejęła na początku ub.r. Niedługo potem z pismem rozstał się założyciel i redaktor naczelny Bogdan Białek.

Ponadto Forum Media Polska wydaje kursy i programy na CD i DVD.

Rozwój cyfrowy, spadek wpływów mniejszy od prognoz

W złożonym w KRS sprawozdaniu Forum Media Polska zaznaczyło, że po wybuchu epidemii w marcu ub.r. władze firmy podjęły decyzje mające zminimalizować spadek przychodów.

- Rok 2020 to czas istotnych zmian w obszarze digitalizacji produktów: rozwój nowych platform edukacyjnych, produktów subskrypcyjnych on-line oraz zwiększenie przychodów z typu produktu nanodegree, a także zwiększenie sprzedaży w kanale on-line - wyliczono.

- Zmiana formuły edukacji stacjonarnej na on-line pozwoliła szybko dostosować portfolio produktowe pod oczekiwania klientów i rynku oraz zainicjować nowe projekty edukacyjne, które dały przewagę Wydawnictwu nad konkurencją oraz spowodowały, że spadek przychodów był mniejszy niż początkowo zakładano - dodano.

Firma nie skorzystała z tarczy finansowej od PFR ani umorzeń składek pracowniczych na ZUS.

Koszty 13 proc. w dół, ubyło 24 pracowników

Wydatki operacyjne Forum Media Polska zmalały o 13 proc., z 52,33 do 45,55 mln zł. Nakłady na usługi obce poszły w dół z 18,91 do 14,46 mln zł, na wynagrodzenia - z 22,66 do 21,17 mln zł, a na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze - z 4,13 do 3,89 mln zł.

W ub.r. w firmie pracowało średnio 249 osób na etacie, o 24 mniej niż przed rokiem.

Koszty amortyzacji poszły w dół z 2,31 do 1,83 mln zł, zużycia materiałów i energii - z 663,6 do 514,8 tys. zł, a pozostałe wydatki rodzajowe wzrosły z 3,15 do 3,23 mln zł.

Z kolei pozostałe wpływy operacyjne poszły w górę ze 197,2 do 445,3 tys. zł, a pozostałe koszty operacyjne zmniejszyły się z 4,08 do 4,05 mln zł. Mocno zmalały wydatki i przychody finansowe.

Zysk dla niemieckiego właściciela, w br. planowany wzrost o 3 proc.

Znacząco zmniejszyły się wyniki zyskowności wydawnictwa. Zysk sprzedażowy spadł z 13,27 do 11,76 mln zł, zysk operacyjny - z 9,39 do 8,15 mln zł, a zysk netto - z 7,43 do 6,5 mln zł. Firma zapłaciła w ub.r. 1,67 mln zł podatku dochodowego, a rok wcześniej - 1,91 mln zł.

Jedynym udziałowcem spółki jest niemieckie Forum Media Group. W połowie kwietnia zdecydowała, że jej cały zeszłoroczny zysk netto otrzyma jako dywidendę.

Z początkiem br. Forum Media Polska zyskało nową strukturę organizacyjną, która ma ułatwić rozwój w trzech głównych obszarach: digital, subskrypcji oraz e-marketingu.

Firma prognozuje, że w br. planuje osiągnąć wzrost przychodów o 3 proc. Podkreśla, że na koniec ub.r. miała 8 mln zł wolnych środków pieniężnych, co pozwala na wypłatę dywidendy oraz sfinansowanie inwestycji związanych z cyfryzacją.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Charakterów” i „Psychologii w praktyce” ze spadkiem wpływów o 13 proc. i 6,5 mln zł zysku

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SusangahXQ
woman looking for man newcastle northern ireland

https://clck.ru/UQ5qv


dating woman bodybuilder
dating man hookup
woman looking for man johannesburg
woman looking for man newcastle manchester
dating military singles uk
odpowiedź
User
rfnkzDiugsXB
GroranDiugs
odpowiedź
User
SusangahXQ
dating women graph

https://clck.ru/UQ5qv


looking for rich man in south africa
dating women over 40
looking for single man for marriage
looking for canadian man for marriage
looking for man craigslist near me
odpowiedź