SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiana w zarządzie Fox Network Group Poland: Abashidze i Kowalczuk za Ortegę i Downinga

Kakhaber Abashidze i Witold Kowalczuk weszli do  zarządu Fox Network Group Poland. Z władz firmy odeszli natomiast Carlos Ortega i Terry Downing.

Zmiany są konsekwencją przejęcia przez Disnaeya w marcu br. za 71,3 mld dolarów rozrywkowej części 21st Century Fox. Koncern stał się wtedy właścicielem praw do wielu popularnych filmów i seriali, a także studiów producenckich i platformy kablowej.

Po tych zmianach z firmą Fox Network Group rozstali się Carlos Ortega (wiceprezes na region Europy Środkowo-Wschodniej),Terry Downing (wiceprezes i CFO na Europę i Afrykę) i Maciej Bral (dyrektor generalny na Europę Środkową).

W zarządzie polskiej części Fox Networks Group znaleźli się przedstawiciele The Walt Disney Company: Kakhaber Abashidze (szef Disneya na Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i Wspólnotę Niepodległych Państw) oraz Witold Kowalczuk. Abashidze szefuje Disneyowi w Europie Środkowo-Wschodniej od lipca br., po tym, jak ze stanowiska ustąpiła Katarzyna Westermark.

Fox Networks Group ma w polskim portfolio sześć kanałów: Fox, Fox Comedy, National Geographic, Nat Geo People, Nat Geo Wild i Baby TV.

Dołącz do dyskusji: Zmiana w zarządzie Fox Network Group Poland: Abashidze i Kowalczuk za Ortegę i Downinga

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl