SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Francuska stacja wprowadza polskie napisy

Francuski kanał ogólnotematyczny TV5Monde od czwartku 24 marca br. wprowadza do swoich programów polskie napisy. Dostępne będą one w europejskiej wersji stacji dostępnej w Polsce.

Francuska stacja wprowadza polskie napisy

Język polski jest dwunastym językiem napisów w TV5Monde, kolejnym po angielskim, niemieckim, arabskim, koreańskim, hiszpańskim, japońskim, holenderskim, portugalskim, rumuńskim, rosyjskim i francuskim. Napisy w języku polskim mają na celu umożliwienie odbioru programów widzom, którzy nie znają języka francuskiego lub nie posługują się nim w płynny sposób (w tym również uczących się tego języka). Polskie napisy będą dostępne w godzinach największej oglądalności (od godz. 17.00) i będą nadawane przez 10 godzin dziennie.
 
Jak podaje nadawca, wprowadzenie dwunastego języka napisów wpisuje się w plan strategiczny 2009/2012 stacji TV5Monde, który zakłada zwiększenie liczby języków oraz rozszerzenie listy programów z napisami, w celu wzmocnienia odbioru linearnego i zwiększenia oglądalności poprzez dotarcie do większego grona odbiorców niż tylko rodzimi użytkownicy języka francuskiego.  W komunikacie podano, że w Polsce 59 proc. obywateli zna kanał TV5Monde, a tylko 11 proc. posługuje się językiem francuskim. TV5Monde jest dostępne u polskich operatorów kablowych i IPTV oraz za pośrednictwem satelitów Hot Bird 13E i Astra 19,2E.

Z okazji wprowadzenia polskich napisów, TV5Monde w okresie od 23 do 28 marca br. nadaje programy specjalne dostępne we wszystkich wersjach stacji. Przez cały tydzień prezentowane będą aktualne wydarzenia z Polski w dziennikach telewizyjnych, programach dokumentalnych i krótkich reportażach. Nagrania programu « L’Invité », prowadzonego przez Patricka Simonin, odbędą się w Warszawie, gdzie prowadzącemu udzielą wywiadu ważne osobistości polskiej sceny politycznej i kulturalnej, m.in. laureat pokojowej nagrody Nobla Lech Wałęsa, reżyser Andrzej Wajda czy prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Francuska stacja wprowadza polskie napisy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl