SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa youtubera Friza ma połączyć się z giełdowym Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym

Spółka Ekipa, której współwłaścicielem jest youtuber Karol Wiśniewski, lepiej znany jako Friz, zaczęła negocjacje dotyczące połączenia się z notowanym na giełdzie Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym. Prawie 12 proc. akcji Ekipy objął JR Holding, który pomaga jej w debiucie giełdowym.

Karol „Friz” Wiśniewski, fot. screen z InstagramaArticle

Ekipa podpisała list intencyjny dotyczący negocjacji w sprawie połączenia się z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym. Spółki ustaliły, że warunki współpracy do 19 marca zostaną spisane w umowie term sheet.

Zapowiedziano, że fuzja firm ma nastąpić „przez przejęcie zgodnie z art. 492 § 1 ust. 1 Kodeksu spółek handlowych, tj. przez przeniesienie całego majątku Ekipy (spółka przejmowana) na spółkę (spółka przejmująca), w zamian za wydanie dotychczasowym akcjonariuszom Ekipy akcji nowej serii spółki”. Dodano, że w efekcie połączenia „powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w branży nowoczesnych mediów”.

Ekipa zapowiadała wejście na giełdę

Spółka Ekipa została założona na początku listopada. Współwłaścicielem i członkiem rady nadzorczej Ekipy jest youtuber Karol Wiśniewski, lepiej znany jako Friz. Kanał youtube’owy Friza ma 4,22 mln subskrybentów, opublikowano na nim ponad 540 materiałów, które zanotowały łącznie 1,6 mld odtworzeń. Twórca jest też obecny na Facebooku i Instagramie, współpracuje z siecią Get Hero.

W drugiej połowie listopada ub.r. Ekipa podpisała list intencyjny z JR Holding w sprawie potencjalnej współpracy mającej wprowadzić ją na główny lub boczny rynek warszawskiej giełdy „poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia”.

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne zajmuje się obsługą consultingową, oferuje m.in. pozyskiwanie finansowania, opracowywanie business planów, wykonywanie wycen oraz sporządzania analiz, opracowani i memorandów. Do klientów spółki należą zarówno firmy z sektora mikroprzedsiębiorstw, jak też koncerny.

Firma jest notowana na bocznym rynku giełdowym NewConnect. Przez cztery kwartały zakończone we wrześniu ub.r. zanotowała 686 tys. zł przychodów sprzedażowych i 645 tys. zł zysku netto, wobec 561 tys. zł wpływów i 442 tys. zł straty netto w 2019 roku.

Od końcówki grudnia ub.r. kurs Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego poszedł w górę z ok. 4,10 zł do 15,20 zł w piątek na koniec sesji. Przy 15,20 zł kapitalizacja spółki wynosi 62,31 mln zł.

JR Holding ma 12 proc. akcji Ekipy

W czwartek JR Holding podpisał z Ekipą umowę, na mocy której objął nowo wyemitowane akcje imienne serii C, które po podwyższeniu kapitału zakładowego Ekipy będą stanowić 11,97 proc. jej kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

W komunikacie giełdowym JR Holding uzasadnił, że objęcie tych walorów wynika z „realizacji strategii rozwoju spółki na lata 2020-2022 polegającej na inwestycji w perspektywiczne branże między innymi związane z nowymi technologiami i nowoczesnymi mediami, sztuczną inteligencją, produkcją i wydawaniem gier komputerowych, biotechnologią oraz fotowoltaiką”.

W połowie grudnia JR Holding podał, że dostał ofertę objęcia takiej puli akcji Ekipy jako wynagrodzenie za doradztwo finansowe przy jej debiucie giełdowym.

- Widzimy bardzo duże zainteresowanie rynku tym projektem, dlatego postanowiliśmy również zainwestować w niego nasz kapitał i stać się jednym z inwestorów. Jest to projekt technologiczny i rozrywkowy, więc pasuje do naszego portfela inwestycyjnego i przyjętej strategii rozwoju - skomentował wówczas January Ciszewski, prezes JR Holding.

Ekipa wchodzi w gry wideo i mobilne

Pod koniec stycznia zapowiedziano, że Ekipa wyda przynajmniej dwie gry, które przygotuje notowane na giełdzie studio T-Bull, tworzące głównie gry mobilne. Firmy podpisały ramową umowę o współpracy.

Ponadto w połowie grudnia ub.r. Ekipa zaczęła negocjacje z notowanym na giełdzie studiem All In! Games dotyczące współpracy przy przygotowaniu i wydaniu gry wideo.

Kanał youtube’owy Friza ma 4,22 mln subskrybentów, opublikowano na nim ponad 540 materiałów, które zanotowały łącznie 1,6 mld odtworzeń. Twórca jest też obecny na Facebooku i Instagramie, współpracuje z siecią Get Hero.

Dwa lata temu Friz założył grupę Ekipa, w której oprócz niego są inni youtuberzy, m.in. Tromba, Mini Majk, Wersow, Mixer, Poczciwy Krzychu, Murcix, Patec Wariatec, Marcysia i Kasia Bożek. Wiosną ub.r. zamieszali w jednym domu, żeby wspólnie tworzyć materiały. Publikują je na wspólnym kanale.

Dołącz do dyskusji: Ekipa youtubera Friza ma połączyć się z giełdowym Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dlg
Nie rozumiem fenomenu Friza, nie oglądam jego filmików, ale nie jestem ich odbiorcą po prostu, ale trzeba oddać p. Wiśniewskiemu, że ma podejście biznesowe i chce się rozwijać. Co z tego wyjdzie, to inna sprawa, ale doceniam, że nie wiąże swojej przyszłości z robieniem śmiesznych filmików na YouTubie.
Byli inni youtuberzy, którzy chyba przespali swój moment. Kibicuję więc Ekipie, niech próbują robić biznes.
odpowiedź
User
mzb
A co jeśli nagle taką spółkę giełdową zablokuje You Tubę za nieodpowiednie treści? :)
odpowiedź
User
taktosierobi
Ale bedzie pompka - pump & dump. Przelewanie akcji w akcje. Piekna inżynieria.
odpowiedź