SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Frost & Sullivan chwali decyzję EQT V o inwestycji w polskie kablówki

Analitycy z polskiego oddziały firmy doradczej Frost & Sullivan pozytywnie ocenili decyzję funduszu private equity EQT V o zainwestowaniu w największe sieci kablowe w Polsce. Zdaniem ekspertów pozwoli to operatorom skuteczniej konkurować z firmami telekomunikacyjnymi i platformami cyfrowymi.


Ujawniona właśnie decyzja europejskiego funduszu private equity EQT V o zainwestowaniu w co najmniej dwóch spośród czterech dużych operatorów telewizji kablowych (więcej) wywołała pozytywne komentarze firmy doradczej Frost & Sullivan. - Konsolidacja w segmencie dużych graczy na rynku telewizji kablowej jest jak najbardziej uzasadnionym ekonomicznie posunięciem - ocenia Edyta Kosowska, analityk z polskiego oddziału Frost & Sullivan. - W obliczu rosnącej konkurencji ze strony operatorów telekomunikacyjnych i platform cyfrowych tylko duże podmioty, mogące czerpać z korzyści skali, będą liczyć się na rynku, podczas gdy mniejszym graczom pozostaną działania lokalne i zagospodarowywanie nisz rynkowych - przewiduje.

Analitycy Frost & Sullivan zauważają, że główni operatorzy kablowi w Polsce (Aster, Vectra, Multimedia i UPC) rozwijają oferty triple play, wprowadzając usługi dodatkowe, dlatego EQT V musi się liczyć z dużymi kosztami ewentualnych inwestycji. - Inną kwestią pozostaje zgoda przedstawicieli tych firm na konsolidację - zaznacza Edyta Kosowska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Frost & Sullivan chwali decyzję EQT V o inwestycji w polskie kablówki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl