SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Goniec: Filip Chajzer zbierał na chore dziecko, nie wypłacił jego matce 350 tys. zł

Popularny prezenter Filip Chajzer nie wypłacił matce śmiertelnie chorego dziecka wszystkich pieniędzy, które na leczenie chłopca zebrała fundacja celebryty – informuje portal Goniec. Sprawę bada prokuratura. 

Filip Chajzer/Facebook Filip Chajzer/Facebook

Fundacja Filipa Chajzera „Taka akcja” zbierała w 2022 roku pieniądze na leczenie kilkuletniego Oskarka, chorego na autoimmunologiczne zapalenie mózgu.

Organizacja „Taka akcja”, której prezesem jest Filip Chajzer, zgromadziła na leczenie chłopca 1,2 mln zł. Jak mówi w rozmowie z serwisem Goniec mama Oskarka, fundacja Chajzera nie wypłaciła nadal 350 tys. zł ze zbiórki. Dziecko przebywa obecnie na terapii w USA, od wypłaty tych środków zależy jego dalsza hospitalizacja – pisze Goniec.

Zbiórkę fundacji Chajzera bada prokuratura

Matka Oskara Monika Kozieł zwróciła publicznie z dramatycznym apelem do fundacji Filipa Chajzera o wypłatę zgromadzonych na leczenie dziecka 350 tys. zł. “Panie Filipie Chajzerze, bardzo proszę o opłacenie faktur za pierwszy etap leczenia Syna, ze środków, które pozostały na subkoncie Oskarka w Pana Fundacji TAKA AKCJA. Syn rozpoczął leczenie w Stanach Zjednoczonych i jeśli faktury nie zostaną pilnie opłacone, klinika przerwie procedury ratowania życia Oskarka, który choruje na zapalenie mózgu. Jeśli Oskar przerwie leczenie i wróci do Polski, czeka go śmierć” – czytamy w apelu. Następnego dnia kobieta podała na Facebooku, że Oskarek nie otrzymał leku z powodu nieopłaconych faktur.

Menadżerka Filipa Chajzera przekazała portalowi Goniec, że sprawę bada obecnie prokuratura.

"Wystąpiły kwestie formalno-prawne, które są przedmiotem wewnętrznego oraz prokuratorskiego postępowania.” – oświadczyła. Sam Filip Chajzer powiedział „Super Expressowi”, że rozważa wyprowadzkę na stałe z Polski.

Obecnie mama Oskara prowadzi zbiórkę na leczenie syna w serwisie Pomagam.pl. 

Filip Chajzer po publikacji tekstu w Gońcu wydał w mediach społecznościowych oświadczenie. Zarzuca w nim matce chorego chłopca nieuczciwość.

- Moje marzenia zostały zabite. Zostałem oszukany. Moja Fundacja została okradziona, a strona www zablokowana. Sprawę zgłosiłem do prokuratury. Regularnie do dziś stawiam się na przesłuchaniach na Policji. Przekazuje również rachunki wysyłane przez Panią Monikę, a dodam, że moja Fundacja nie jest jedyną, która aktualnie nie wypłaca jej środków. Weryfikuje - napisał dziennikarz. 

 

Filip Chajzer od lat w mediach, ostatnio w gastronomii

W kwietniu tego roku Filip Chajzer otworzył nowy biznes gastronomiczny – budkę z kebabem. W tym roku wystąpił w „Tańcu z gwiazdami”.

W przeszłości prowadził „Dzień dobry TVN”, został jednak zwolniony. Według prezentera, stacja zarzuciła mu konkurencyjną działalność na rzecz Radia Zet. 

Wiosną 2018 roku Chajzer był gospodarzem show „Hipnoza” w TVN, program po jednym sezonie zdjęto z ramówki.

Dziennikarz prowadził także cykle w kanałach tematycznych Grupy TVN, m.in. „Instrukcja obsługi kobiety” w TVN Style oraz „Jak to się stało?” w TVN Turbo. Był także jednym z prowadzących „Big Brother”.

Dołącz do dyskusji: Goniec: Filip Chajzer zbierał na chore dziecko, nie wypłacił jego matce 350 tys. zł

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuba
Zero zaskoczenia, niestety... Było tyle lampek ostrzegawczych a ludzie i tak płacili mu pieniądze... Oby to była jakaś nauczka na przyszłość jak odróżnic dobrego człowieka od zeykłego cwaniaka.
56 5
odpowiedź
User
Lobo
Koleś chajzeruje od lat. Nie wypłacił pieniędzy bo mówi, że rozważa przeprowadzkę za granicą. No Jprd!
52 3
odpowiedź
User
m.
Po ostatnich ciemnych perypetiach ze znaną celebrytką, którą przez ostatnie tygodnie Polsat gumkował jak mógł - wydaje się, że stacja Miszczaka ustrzeli kolejny złoty strzał.
47 3
odpowiedź