SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja Polsat przekaże 2 tys. tabletów dla dzieci z domów dziecka i placówek wychowawczych

Grupa Polsat za pośrednictwem Fundacji Polsat przekaże dwa tysiące tabletów z pakietem internetowym dla domów dziecka i rodzinnych domów dziecka, a także dla rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych. W ten sposób Grupa chce pomóc w zdalnej edukacji. - Ci, których postanowiliśmy wesprzeć, są w szczególnie trudnej sytuacji - mówi Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Article

Sieć Plus, Cyfrowy Polsat oraz Fundacja Polsat postanowili wesprzeć wychowanków placówek, którzy ze względu na brak sprzętu oraz problemy z dostępem do internetu, mogą mieć problemy z realizacją zdalnego nauczania. Za pośrednictwem Fundacji Polsat przekazane zostanie dwa tysiące tabletów z dostępem do internetu.

- Ci, których postanowiliśmy wesprzeć, są w szczególnie trudnej sytuacji, zwłaszcza jeśli chodzi o zdalne nauczanie. A że pomoc dzieciom od lat jest wpisana w działalność naszej Grupy, to z radością podjęliśmy działania i tym razem - mówi Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus. - Chcemy ułatwić tym rodzinom i dzieciom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości i zapewnić zdalny dostęp do wiedzy, kolegów i najbliższych. Mam nadzieję, że nasze wsparcie choć odrobinę w tym pomoże, sprawi, że kontakt ze szkołą będzie łatwiejszy, odrabianie lekcji sprawniejsze i przyjemniejsze, a czas wolny zostanie urozmaicony - komentuje Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

Fundacja Polsat działa od 1996 roku, jest skupiona na pomaganiu najmłodszym. W ciągu 24 lat prowadziła kilka ważnych kampanii społecznych, m.in. „Podaruj dzieciom słońce” czy „Podziel się posiłkiem”. Od 16 lat pomaga także dzieciom poprzez Mikołajkowy Blok Reklamowy, emitowany na antenie Polsatu. Dzięki tej inicjatywie dotychczas Fundacja Polsat objęła swoją pomocą ponad 35 tys. dzieci. 16. Mikołajkowy Blok Reklamowy pokazany w Polsacie w piątek, 6 grudnia 2019 r. oglądało średnio 4,18 mln widzów. Dzięki temu Fundacja na rzecz chorych dzieci zebrała 1,21 mln zł.

W ub.r. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat, obejmująca m.in. Telewizję Polsat i Polkomtel, zanotowała 11,68 mld zł przychodów sprzedażowych i 1,11 mld zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Fundacja Polsat przekaże 2 tys. tabletów dla dzieci z domów dziecka i placówek wychowawczych

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
I dobrze
Dobrze ze takim placoeka a nie matka krzyczacym ze ich dziecko nie moze sie uczyc bo nie ma komputera. Po to dostają 500 plud, zrby taki sprzet kupić. Takie narzrkajacr rodziny powinno sie sprawdzić na co naprawde eydsja kasę
odpowiedź
User
Rio
Przekaże. Ale wcześniej Polsat/Solorz odliczy sobie od podatku.
odpowiedź
User
Kami
Z tego co się orientuję, to dzieci z placówek mają sprzęt elektroniczny,brak im miłości.A dla dzieci z wielodzietnych rodzin, skromnie żyjących i honorowo na zasadzie "damy se radę" to już nikt nic. . .a one same się nie upomn
odpowiedź