SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja Sukces Pisany Szminką zachęca kobiety do pójścia na wybory kampanią "Wspieram Sukces Kobiet"

Startuje kampania “Wspieram Sukces Kobiet”, której pomysłodawcą jest Fundacja Sukces Pisany Szminką przy wsparciu merytorycznym Uniwersytetu SWPS. Projekt ma na celu zachęcenie kobiet do głosowania w wyborach, a także uświadamianie – zarówno wybierającym, jak i wybieranym – jak istotne jest włączenie kobiet do dyskusji o priorytetach rozwojowych Polski. 

W ramach kampanii powstała ankieta autorstwa Uniwersytetu SWPS dla kandydatów i kandydatek ubiegających się w zbliżających się wyborach o mandat posła czy posłanki. Kwestionariusz, zarówno na poziomie koncepcji jak i konstrukcji, przygotował zespół ekspercki uczelni. Pytania uwzględniają interesy kobiet pochodzących z różnych środowisk i terenów, znajdujących się na różnych etapach życia, a także w różnej sytuacji rodzinnej czy ekonomicznej.

Akcji towarzyszy także badanie przeprowadzone na grupie ponad 18 tys. kobiet, w którym zapytano je o najważniejsze dla nich kwestie oraz z jakich powodów nie głosują. Najczęściej wskazywaną odpowiedzią była ta, że: nie odpowiada im program żadnej partii (deklaracja 29 proc. badanych), 23 proc. mówi, że brak im czasu, nie mają możliwości dojazdu etc. 14 proc. jest niezainteresowana polityką lub nie zna programów wyborczych, a 11 proc. jest rozczarowana politykami, na których głosowała w przeszłości.

 W akcję zaangażowali się znani i lubiani, m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, Aleksandra i Michał Żebrowscy, Justyna Szyc-Nagłowska, Magdalena Mołek, Joanna Koroniewska, Karolina Ferenstein-Kraśko, Aleksandra Domańska, Lara Gessler, Zofia Zborowska, Monika Mrozowska, Aleksandra Kwaśniewska, Natalia Klimas-Bober, Martyna Kaczmarek i Krzysztof Jankes Jankowski.

– W kampanię może zaangażować się każdy, na stronie wspieramsukceskobiet.pl dostępne są materiały wizualne do pobrania i gotowe do druku lub publikacji w sieci, jak logo, plakat czy tatuaż. Zachęcamy, by dołączyć do nas poprzez dystrybucję grafik wśród znajomych, wysłanie pocztówki do rodziny, wywieszenie plakatu w oknie lub witrynie i dzielenie się nimi w mediach społecznościowych. Zapraszamy do włączenia się w projekt sklepy internetowe, lokalne sklepiki, piekarnie, kawiarnie, księgarnie, punkty usługowe itp. z całej Polski – miejsca, gdzie każdego dnia bywają kobiety. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby Polek – mówi Olga Legosz z Fundacji SPS.

Dołącz do dyskusji: Fundacja Sukces Pisany Szminką zachęca kobiety do pójścia na wybory kampanią "Wspieram Sukces Kobiet"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl