SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja „TP” i TV Republika z dotacjami od MKiDN, bez nich m.in. Agora, TV Trwam i TVP Olsztyn

Fundacja „Tygodnika Powszechnego” i Telewizja Republika otrzymają od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotacje na projekty promujące czytelnictwo. Odrzucono natomiast wnioski o takie wsparcie złożone m.in. przez Agorę, spółkę Bonum związaną z Telewizją Trwam, TVP Olsztyn i Radio Białystok.

Article

Fundacji „Tygodnika Powszechnego” przyznano 810 tys. zł na organizację trzech edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. J. Conrada w Krakowie w latach 2016-18, natomiast Telewizji Republika - na produkcję programu „Literatura na trzeźwo” (emitowanego przez stację od początku jej nadawania w 2013 roku).

Dotacji nie uzyskały natomiast m.in. Agora (na organizację Nagrody im. R. Kapuścińskiego za Reportaż Literacki połączonej z kampanią społeczną), spółka Bonum (na realizację w Telewizji Trwam akcji społecznej „Czytaj! - to najlepsza inwestycja, na jaką zawsze Cię stać”), TVP Olsztyn (która zgłosiła dwa projekty: „Tryptyk. Wojaczek” i „Galaktyka Czytelników”), Radio Białystok (na akcję „Dzieci czytają dzieciom”), Radio Warszawa (na projekt „(O)czytanie!!!”) oraz Telewizja Kablowa Koszalin (na projekt „W twardej oprawie”). Przepadł również drugi wniosek złożony przez Fundację „Tygodnika Powszechnego”, dotyczący kontynuacji w latach 2016-18 kampanii społecznej „Lekcje Czytania”.

810 tys. zł od MKiDN otrzyma też Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie na Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot, a 734 tys. zł - Fundacja Miasto Literatury na trzy edycje Festiwalu Miłosza. Z pozostałych przyznanych dotacji żadna nie przekracza 400 tys. zł.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja „TP” i TV Republika z dotacjami od MKiDN, bez nich m.in. Agora, TV Trwam i TVP Olsztyn

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Nareszcie dobra zmiana. PO dofinansowywało swoje media liberalno-lewicowe to teraz PIS będzie wspierać swoje media prawicowe. Mało tego Kiwi TV powinna być odebrana koncesja na nadawanie na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.
odpowiedź
User
Twój nick
Jeśli władza ludowa zachęca cię na każdym kroku do czytania książek, to zapewne ma w tym ukryty cel. Jeśli większość książek na rynku wydawniczym to płytkie czytadła, to zapewne celem władzy ludowej jest to abyś stał się płytki.
odpowiedź
User
dsa
najwazniejszy w kulturze jest pluralizm, tego przez 8 lat nie bylo wcale, decyzja o tym zeby dac i Sopotowi ( rzadzony przez PO) i TV Republice i Tygodnikowi Powrzechnemu, jest sluszna, d
odpowiedź