SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja TVN rozpoczyna budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. „Musimy działać jak najszybciej”

Ruszył nowy projekt Fundacji TVN - budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Zbiórkę na ten cel wspiera kampania #zdrowiewgłowie. Ośrodek zostanie oddany do użytku pod koniec 2023 roku, wartość inwestycji oszacowano na 26 milionów zł.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży kosztować ma 26 mln zł. Fot. materiały prasowe/wizualizacjaArticle

Blisko dziewięć procent polskich dzieci (z ok. 7,5 mln) wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. I właśnie dlatego Fundacja TVN, w porozumieniu z Centrum Zdrowia Dziecka podjęła decyzję o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. List intencyjny w sprawie wspólnego projektu podpisano już w listopadzie 2020 r.;  Fundacja przeznaczy na ten cel 26 milionów złotych.

 - Problemy psychiczne dzieci i młodzieży mogą dotyczyć każdej rodziny w Polsce, a okoliczności związane z pandemią z pewnością odbiją się na samopoczuciu i kondycji psychicznej młodego pokolenia Polaków, uderzając w i tak już niewydolny system pomocy psychologicznej i psychiatrycznej w kraju. Musimy jak najszybciej działać. Dlatego w imieniu Fundacji TVN z całego serca proszę Państwa o pomoc w realizacji tego niezwykle ważnego projektu. Każda przekazana przez Was złotówka może rozjaśnić mrok w życiu jakiegoś młodego człowieka" - powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN. - W każdym kraju, w którym obecne jest Discovery, pomagamy i wspieramy lokalne społeczności. Budując Centrum Psychiatrii chcemy stworzyć miejsce, które będzie gromadzić i kształcić najlepszych specjalistów, a młodym pacjentom z całej Polski będzie pomagać w pokonywaniu trudności. Cieszę się że tak ważny i wyjątkowo potrzebny projekt zbiega się z jubileuszem Fundacji TVN - komentuje Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.

Co w ramach Centrum?

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży ma być ośrodkiem referencyjnym dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Będzie się w nim znajdował Oddział Pobytu Dziennego, który zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie oraz Oddział Pobytu Stacjonarnego dysponujący 32 łóżkami (w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym).

W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna mieszcząca 3 gabinety lekarskie, 2 gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa oraz gabinet zabiegowy. Pacjenci Centrum Psychiatrii będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki dostępnej w Centrum Zdrowia Dziecka, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie stanowić część większego kompleksu - Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Obie kliniki zajmą powierzchnię 6000 metrów kwadratowych, a całkowita wartość inwestycji współfinansowanej przez Fundację TVN oraz Centrum Zdrowia Dziecka wyniesie około 50 mln złotych.

Jak pomagać w budowie?

Zbiórkę środków na budowę wspiera akcja #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się polskie gwiazdy. Pierwsza odsłona kampanii wystartowała 16 sierpnia, a budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie można też wesprzeć podczas rozpoczynającego się Top of the Top Sopot Festival. Wystarczy wysłać SMS o treści „POMAGAM” na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl.

Fundacja TVN została założona w 2001 roku. W ciągu 20 lat przekazała około 250 mln złotych na leczenie dziesiątek tysięcy dzieci, dorosłych pacjentów oraz seniorów. Od początku szefowała jej Bożena Walter, w 2016 roku nastąpiła zmiana na stanowisku prezes: Fundacją dowodzi teraz Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Dołącz do dyskusji: Fundacja TVN rozpoczyna budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. „Musimy działać jak najszybciej”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz 2
COŚ PIĘKNEGO.. WIELKIE GRATULACJE DLA FUNDACJI TVN.. Brawo 👏 👏
odpowiedź
User
Gość
Piwowscy by nie padli na takich pomysł ,pomoc dla ludzi chory, oni dla ciebie ładują do kieszeni egoisty skapisz Pisowcy dla rydzyka daja . tvn tylko pomaga .
odpowiedź
User
Gość
ludzie są tak oślepieni na polce Pis ze tego nie widzą , Pisowcy i Rydzyk Egoisty
odpowiedź