SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundacja Viva postawiła 600 antyfutrzarskich billboardów w całej Polsce

W 48 miastach stanęło 600 billboardów i citylightów, na których widnieje hasło: „Politycy, żądamy zakazu ferm futrzarskich”. Jest to akcja społeczna zorganizowana przez Fundację Viva!, która ma przypomnieć politykom o złożonych obietnicach na temat hodowli zwierząt futerkowych.

Article

Jesienią ubiegłego roku politycy w ramach projektu „5 dla zwierząt” obiecali wprowadzić zakaz ferm futrzarskich w Polsce. Mówili wówczas, że to kwestia serca, troska o dobro mieszkańców wsi i spełnienie woli większości Polaków.

Jak wynika z przeprowadzonego przez CBOS badania z października 2020 r. za wprowadzeniem zakazu opowiada się blisko 59 proc. badanych, przeciw jest 31 proc.

Fundacja Viva upomina polityków

600 billboardów i citylightów, na których widnieje napis „Politycy, żądamy zakazu”, to odpowiedź na – zdaniem Fundacji Viva! – zbyt zachowawcze zachowanie polityków.

- Czyżby przestraszyli się garstki futrzarzy, którzy udają rolników? To by oznaczało, że są głusi nie tylko na cierpienie 6 milionów zwierząt zabijanych u nas na futro, ale i na prośby większości Polaków. Błyskawicznie udało się uzbierać pieniądze na postawienie tych billboardów, co pokazuje, jak istotna jest to kwestia dla wyborców. Dlatego mówimy dosadnie: żądamy spełnienia obietnic, żądamy zakazu - mówi Martyna Kozłowska, koordynatorka kampanii antyfutrzarskiej Fundacji Viva!

Akcję billboardową ponaglającą polityków do podjęcia działań w tej kwestii, wsparło wiele znanych osób, m.in. Julia Kamińska, Agata Buzek, Leszek Stanek czy Maja Ostaszewska.

Billboardy i citylighty zawisły w następujących miastach: Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Czeladź, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Gdynia, Gierałtowice, Gliwice, Głogów, Gorzów wielkopolski, Gryfino, Jarosław, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Kostrzyn nad Odrą, Koszalin, Kraków, Legnica, Lublin, Łódź, Mikołów, Mysłowice, Olsztyn, Opole, Orzech, Piekary Śląskie, Płock, Poznań, Racibórz, Radom, Rybnik, Sandomierz, Sopot, Sosnowiec, Swarzędz, Szczecin, Szczecinek, Świdwin, Tarnowskie Góry, Tychy, Warszawa, Wodzisław Śląski, Wrocław, Zabrze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja Viva postawiła 600 antyfutrzarskich billboardów w całej Polsce

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
https://bitdouble.net
Spend 10 Minutes Doing This and Double Your BITCOIN and BITCOIN
Click Here : https://bitdouble.net
0 0
odpowiedź
User
DanielHahPU
Спасидо, +
0 0
odpowiedź
User
ciekawy
Ileż istnień zwierząt uratowałaby fundacja, gdyby pieniądze z kampanii billboardowej przeznaczyła na wykup futerkowców? Ile to w ogóle kosztowało?!?!
A nie przepraszam. To o zwięrzątka chodzi. Cofam pytania!
2 0
odpowiedź