SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundacja Viva! w mocnej kampanii „Dokąd jedziesz? Ja jadę do rzeźni"

Ruszyła kolejna kampania społeczna Fundacji Viva!, zwracająca uwagę na sposób traktowania zwierząt hodowlanych.

Article

Aktywiści Fundacji Viva! na nośnikach komunikacji miejskiej pokazują mieszkańcom stolicy w jakich warunkach żyją krowy mleczne.

– Kampanie reklamowe producentów mleka od lat wpajają nam błędne pojęcie o wpływie produktów mlecznych na zdrowie człowieka. Ponadto wśród konsumentów utrwalił się obraz szczęśliwej, zrelaksowanej krowy mlecznej pasącej się na łące.Tymczasem los krów na fermach mlecznych nie jest sielanką. Po sztucznym zapłodnieniu (inseminacji) i urodzeniu cielaka krowa jest przemysłowo dojona. Często już wtedy zaczynają się jej pierwsze problemy ze zdrowiem – mówi Anna Żuchniewicz, koordynatorka.

"Białe Kłamstwa" w kampanii Fundacji Viva!

Jak informują działacze Fundacji Viva!, celem kampanii Białe Kłamstwa jest ukazanie drugiej, niepokazywanej przez reklamy produktów mlecznych strony tak, by konsument mógł podjąć świadomy wybór.

- Chcemy partycypować w bardzo pozytywnym trendzie związanym ze świadomym podejmowaniem wyborów konsumenckich. W kampanii zwracamy uwagę że to, że coś jest normą nie oznacza jednocześnie, że jest etycznie właściwe - czytamy w opisie kampanii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja Viva! w mocnej kampanii „Dokąd jedziesz? Ja jadę do rzeźni"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl